YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Doğum Günü ve Mevlüt
/**/ Yazar: EFSUN ERKEMEN | Tarih: 25/12/2010 | Saat: 13:42

Pazar günü eşşek gibi çalışmak zorunda olduğumdan önce gazeteye gidip işlerimi bitirdim ve ajansa geçtim. Odamda başta Şevket hocanın, Sibel’in, Çiğdem’in ve Final Okulları’nın çiçekleri vardı. Bu çiçekler yıllardır hiç eksik olmadı. Ancak eskiden odamı bırakın ajans dolup taşardı. Yaş 39’dan bir fazla olunca çiçeklerde de azalma oluyor galiba.

AİLEM
Pazar akşamı ailem ve dostlarımla bizim evde bir lahmacun partisiyle kutladık doğum günümü. Arkadaşlara öyle kaptırıyoruz ki kendimizi, ailemiz hep ikinci planda kalıyor. Annem ne kadar işi olursa olsun ben aradığımda işi gücü bırakıp sparişlemi hazırlar. Çünkü onun Antep lahmacunu gibisi yoktur. Abim kutlamalardaki alışverişleri halleder ve bu işte harikadır, en iyiyi en ucuza alır, üşenmez, ertelemez. En küçük kardeşimiz Nilay Cinebonus’ta komando kadrosunda çalıştığı için hiçbir kutlamaya yetişemez, hediyelerini bir gün önce verir. Ama onun kızı Maya doğum günümde pembe yanakları ve gülümsemesiyle gece boyunca kucağımdan indirmediğim oyuncağımdı. Ortanca kardeşim Betül ise ailenin koordinatörüdür. Özel günleri o hatırlatır, hediyeleri o alır, çocukların ihtiyaçları ile ilgilenir, benim bütün pis işlerime bakar. Kısa cümlelerden uzun sonuçlar çıkarır, tam bir yardım meleğidir.

DAMATLAR
Bizim ailede damatların kardeşlerimizden hiçbir farkı yoktur. Fuat mangalcıbaşıdır, o olmasa ailede bu kadar et tüketilmez heralde. Burak ailemizin stand up’çısıdır, eğlencelidir, üşengeç değildir, bir monopoli için gece yarısı onu D&R’a gönderebiliriz. Benim kocam ailenin ağır abisidir, her yemeği beğenmez, kutlamaları, hediyeleri ve buluşmaları gereksiz bulur. Ama ciddi mevzularda her zaman ona başvurulur, çünkü o göründüğünden çok daha çözümcü ve benden bin kat daha hoşgörülüdür. İşte böyle bir aileye sahip olunca doğum günümü de onlarla kutlamak istedim, en sade, en leziz doğum günümdü. Arkadaşlarımız Hasan ve Pınar’da afilli hediyeleriyle geceye damgalarını vurdular.

Gelelim doğum günü mevlüdüne; Pazar günü Meltem (Aydın) aradı ve “Pazartesi akşamüstünü boş bırak, sana bir doğum günü hazırlıyoruz ama toplantı falan koyma” dedi. Ve Pazartesi akşam saat 18:20’ye kadar beni hiç kimse aramadı. Telefonum çaldı ve karşımda Meltem “Nerdesin yahu, herkes birbuçuk saattir seni bekliyor”. Ben ajansta çalışıyorum, Meltem habire fırça atıyor, neyse koşarak Cafe Sante’ye gittim. Bütün kızlar orda bir ben yokum doğum günümde. Grubun en programlısı Demet beni aramayı unutmuş. Hediyeler verilirken bir de baktım ki Mine’ye (Erdemoğlu) de veriyorlar. Meğer onun da doğum günüymüş, “bunu da “ dedim. Müjde (Doğan) ekledi “Sen geldiğine şükret”. Bu duruma Meltem’in eşi Sinan yorum yaptı “Nasıl yani Mevlüt gibi mi kutladınız, doğum günü olan kişinin arkasından yani” Sema sordu “İnsanlar Mevlüd’lerine sonradan mı katılır?” Yok bunu duyan herkes gülmekten katılır.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>