YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    SEVGİMİZ, ACIMIZ, TASAMIZ BİR OLDUKÇA…
/**/ Yazar: M. OKTAY ALNIAK | Tarih: 23/06/2010 | Saat: 23:05

Bu yazı okunur ve bir faydası olur diye yazarım. Birileri okur ve doğru yolu bulur diye yazarım... İnsanoğluna saygımdan dolayı yazarım... Bu işlerin düzeltilmesinde, elimden gelen budur... Sayın Tüsiad'ın Başkanı'ndan bunları duymak güzel! Ateşin düştüğü ev ve yürek ile aynı acıyı duymamız belki mümkün değil!

 

 

 

Hiç olmazsa biraz saygılı olunması yerinde olur. Terörle uğraşan komutanları Silivriye göndermek! Onlar ne kötülük yaptılar ki onları bu derecede harcayıverdik...

 

 

 

İşte İlhan Selçuk! Allah Rahmet eylesin... Oldu mu yani! 85 yaşındaki insana eziyet etmek münasip miydi? Çetin Doğan, Şükrü Sarıışık, Engin Alan ve daha birçok komutan niçin hapsedildiler? Hurşit Tolon, Şener Eruygur niçin hapsedildiler? 70 yaşın üzerindeki bu komutanlara eziyet etmek münasip miydi? Bunların hepsi kimin adına cezalandırılmaya çalışılıyor?

 

 

 

Mesele TSK'yı aşağılamak mıdır? Kimin adına? Ne maksatla? Bu kadar eziyet! Ayıp değil mi? Siz hiç arazide yattınız mı? Kurda kuşa karşı korunmanın yeterli olmadığı bir ortamda bir gece geçirdiniz mi? Elinde silah olan ve sizi öldürmekle görevlendirilmiş bir cinayet örgütüne karşı arazide uyudunuz mu?

 

 

 

Evde birgün su akmazsa ne yaparsınız? Birgün yatakta uyumazsanız ne kadar rahatsız olursunuz? Tabiata ve düşmana karşı savaş zor iştir. Arazi zor iştir... Askerin görevi ülkemizi korumak ve kollamaktır.

 

 

 

 Her şeyin başı eğitimdir. Eğitim sağlandığındaterörist faaliyetlere katılım azalır. İnsan olmak ve insanı sevmek görevdir. Yaşla kuruyu ayırmak zor bir iştir. Sıkıntı buradan kaynaklanmaktadır. Kırmızı çizgilerin geçildiği yerdeyiz!

 

 

 

Kendilerini "aydın" olarak isimlendirenler, hergün köşelerinde TSK'ya hakaret edenler oldukça, Devlet idaresi zafiyette oldukça bu faaliyetler devam eder. Nasıl son bulacak? Daha önce nasıl konunun üzerine gidildi ise, şimdi de aynı şekilde hareket edilecektir. Görevini yapan sade komutanlar, ihtisas sahibi uzmanlar önemlidir... Sade ve görevini yapan değerli komutanlar görüldüklerinden çok yücedirler. Memleketini seven insanlar, duyarlı vatandaşlar memleketin birliği için çok önemlidir.

 

 

 

Türk Milleti büyük Millettir. İnsanlık aleminin en şerefli üyelerinden birisidir. Memleketimizi, askerimizi, birbirimizi sevelim. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu bölgenin vazgeçilmezidir. Devletin içini kemiren iç uyumsuzluklardan ve arka planlardan, kutuplaşmalardan, kavgadan kurtulmak gerekir. I. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Harbi sonucunda; Osmanlı İmparatorluğu'nun topraklarının sadece onda biri kurtarılabildi. Memleketin (9/10) onda dokuzu kaybedildi.

 

 

 

Kimin oldu? 50 sene İngiltere'nin ve Fransanın oldu. Sömürdüler... Şimdi kimin? Amerikanın... Ne yapıyor? Gelecek 100 yılın hesabını yapıyor... Sömürecek! Biz bu işleri 50 yıl önce "sömürgecilik" olarak okumadık mı?

 

 

 

Sayın Hocalarımız;Sizin bu konuları talebelerinize okutmanız önemli bir görevdir. Şimdi elde kalan (1/9) dokuzda bir parçayı da bölelim diyorlar... Kim diyor? AB., ABD., PKK, ve Bölgede Türkiye'yi istemeyenler... 1914-1922 yılları ile bugünün bir farkı var mıdır? O gün de Türkiyeyi bölenler AB ve ABD. değil miydi? Türkiye'nin Coğrafyasına bakınız. Bu coğrafyanın albenisi kavga çıkartıyor... Türkiye'nin coğrafyası son derece önemli, stratejik, güzel ve zengin ...

 

 

 

Bu coğrafya korunursa bu memlekette oturulur. Korunmazsa gidecek yer bakmak lazımdır! Asya'ya Baykal Denizi'ne mi gidilecek? Öyle bir iç deniz kalmadığı için Anadolu'ya gelinmiştir. 1000 yıl olmuş... Kök salınmış. Toprak emekle yoğrulmuş ve vatan olmuş... Bin yıldır belki de milyon şehit vermişiz! Doğru mudur? Doğrudur. İstiklal Harbi Subaylar Harbidir. 5.000 subay şehit olmuştur. Son 30 yıldır 30.000 vatandaşımız can vermiş? Günahtır...

 

 

 

10 yıl önce görevli olarak Rusya'ya gidilmişti. Bize tahsis edilen aracın soförü çok dikkatli ve son derece saygılıydı. Gösterilen saygı Türkiye Cumhuriyeti'ne gösteriliyordu. Türkiye Cumhuriyeti'nin ne kadar değerli ve büyük olduğu Çin Halk Cumhuriyeti'nde hissedilir. Ankara'nın sesini Pekin'den duymak mümkündür... Türkiye Cumhuriyeti'ni biz böyle biliyoruz. Bütün vatandaşlarımızın sevgisi, acısı, tasası bir oldukça biz bir ve bütün oluruz. Ekmeği büyütürüz. Acıları sararız.

 

 

 

Sayın Okurlar; Hata yapanın hatadan dönmesi fazilettir. İnsanları aldatmak, çocukları kandırmak, bir kısmının ellerine taş, bir kısmının eline silah verip masum insanlarımızı ve memleket evladı askerlerimizi tuzağa düşürmek, onları arkadan vurmak, mayın döşeyerek şehit etmek çıkar yol değildir. Evinin balkonuna çıkan subayın eşini başından vurmak insanlıkla bağdaşır mı? Evinin balkonuna çıkan masum bir bayanı subay eşi olduğu için vurdunuz, Siz ne bu dünyada, ne de öbür dünyada mahşere kadar huzur görmezsiniz! Mahşere kadar yansanız kendinizi affettiremezsiniz... Analar çocuklarınıza sahip çıkınız. Onları kurda, kuşa, teröre kaptırmayınız. Analık görevi çocukları korumayı gerektirir. Devletinize güvenin. Bu dünyada en güvenilir DevletTürkiye Cumhuriyeti Devletidir... Türkiye Cumhuriyeti görüldüğünden ve sanıldığından çok daha büyüktür... Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 1000 yıllık Anadolu'daki Devlet tecrübesinden önce 2000 yıllık daha bilinen İmparatorluklar geçmişi ve tecrübesi vardır. Şehitlerimize Allahtan Rahmet dilerim. Milletimizin, Anaların, Babaların başı sağ olsun...[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>