YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Genç İşadamları Yaşlanırsa?
/**/ Yazar: EFSUN ERKEMEN | Tarih: 05/06/2010 | Saat: 18:38

1992 yılında kurulan Çukurova Genç İşadamları Derneği her dernek gibi güzel hedeflerle, fedakar insanların biraraya gelmesiyle kurulmuş. Önceleri uzaktan takip ettiğim ve çalışmalarını beğendiğim bu dernekte o kadar çok arkadaşım vardı ki üye olmam çok sürmedi. Tarkan Kulak’ın başkanlığı döneminde üyeliğim kabul edildi ve çalışmalara başladık.

Adana diğer derneklerde olduğu gibi genç işadamı derneği konusunda zengin bir şehir. Sivil toplumun güçlü olduğu yerlerde sesler de gür çıkmalı. Aslında çuvaldızı kendine batıracak olursan sadece genç işadamı dernekleri değil, tüm dernekler biraz uyuşmuş durumda. Sadece düzenli toplantı yapmak, yılda bir rutin gece düzenlemek yeterli değil. Bizim işimiz farkındalık yaratmak, peki sen farkında değilsen olan bitenin, nasıl etrafta farkındalık yaratabilirsin? Demek ki neymiş “Mesele farkındalık yaratmaktan önce farkında olmakmış”

Bu hafta Çugiad’ın Genel Kurul’u yapıldı ve başkanlık görevine Hakan Çelik seçildi. Güleryüzlü başkan, güzel de bir yönetim kurulu oluşturmuş. Büyük bir bölümü yakından tanıdığım enerjisine inandığım arkadaşlarım. Ancak benim inandığım ve uygulamaya gayret ettiğim birşey var “Neşeli olacaksın” Asık suratlı esnaftan mal almak istemeyiz, asık suratlı eşimiz varsa eve gitmek istemeyiz, asık suratlı patrona zorla günaydın demek istemeyiz. Eee asık suratlı başkanı da görmek istemeyiz. Bu belediyede böyledir, valilikte böyledir, hele sivil toplumda surat asmak gibi bir özgürlüğünüz hiç yoktur. Çok kişi Ayhan Şenbayrak’ın başkanlık döneminden bahseder, hakikaten onun kadar neşeli, hayat dolu, kabına sığmayan adam zor bulunur. “Neş’eli ol ki genç kalasın” diye boşuna dememişler.

Genç işadamıyım diye geçiniyorsan neşeli olasın ki genç kalasın. Yoksa yaşlanırsın, tekavüte ayrılırsın. Şimdi hem diğer başkanlardan, hem de tüm üyelerden adını yazmak istediyim o kadar çok neşeli örnek var ki... Mesela Tarkan Kulak da ağır abidir, ama her zaman gülümser, onunla selamlaşırken kendini iyi hissedersin. Mesela benim sevgili dostum Musa Öztürk, önemli bir derdi yoksa çok kolay güler, hem de gözlerinin içi güler. Barış Onatça sıkı espriler yapar, Neşet Aytekin her zaman mutludur, Temel Dal fıkra canavarıdır. Mümtaz Yurdaer her derneğe lazım, candan bir dosttur. Gökhan Gündoğdu telefonu hep mutlu açar “Süperim” der. Mustafa Öncül mizahı iş haline getirecek kadar iyidir. Kazım Tosun ve Simge Baş ise uzaktan öyle görülmese de yakından tanıyanlar için oldukça neşeli arkadaşlardır. Bu insanlarla aynı dernekte olmak güzel, ama önemli olan bu enerjiden memlekete faydalı işler çıkarabilmek. Eskilerin olduğu gibi yeni yönetimin işi de çok zor, Allah yollarını açık etsin.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>