YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    alkol ve kavun muayenesi
/**/ Yazar: EFSUN ERKEMEN | Tarih: 29/05/2010 | Saat: 18:30

Alkol ve Kavun Muayenesi Aslında bu haftaki yazımın konusu bambaşkaydı, gelecek haftaya daha çok yakışır diye son anda erteledik. Artık okurlarım diyebilecek bir kitle olduğu için rahatlıkla bu şekilde hitap edebilirim. Çünkü siz değerli okurlardan o kadar çok mail ve yüz yüze yorum alıyorum ki hiç yoksa Sabah Gazetesi’nin Güney’de bir balyasını da benim için açıyorlar diye övünüyorum. Ulusal bir gazetede yazı yazma keyfini bana yaşatan başta Ersin Ramoğlu ağabeyime gerçekten müteşekkirim.

Gelelim gündemimize... Geçen akşam saat 22:00 gibi Çugiad’ın genel kurulundan çıktım ve eve doğru gidiyorum. Çok sevdiğim bir arkadaşım “akşam üç kız türkü bardayız, sen de gelsene” dedi. Geçerken sürpriz yapayım diye Baraj yolu Eskici türkü barın önüne arabamı parkedip yukarı çıktım, tabi barın adını yanlış anladığım için orada değillerdi, geri indim. Bu arada aynı sitede oturduğum ve o gün doğum günü olan başka bir bayan arkadaşım gönderdiğim çiçek için teşekkür mesajı attı. Eşim zaten gece vakti türkü bara kız kıza gitme fikrini hiç beğenmemişti, o gece evde müzisyen arkadaşımız Ali Zeren’le sohbet ediyorlardı. Doğum günü olan arkadaşımın eşinden ve benim eşimden 1 saat izin alarak evimize de çok yakın olan diğer türkü bara gitmeye karar verdik. Ezgi türkü barın kapısına geldiğimizde bizi bir otopark görevlisi karşılayıp arabamızı park etti. İçeriye girdik ve baktık ki ortam apaydınlık 3-4 masa var. Hemen bayan arkadaşlarımızı bulup yanlarına iliştik. Sahnede güzel bir grup var ve içinden üçü de sırayla türkü söylüyor. Ben havaya girdim ve kendime bir tek rakı ile kavun ve peynir söyledim, birisi hariç diğer kızlar meyve suyu içiyordu. Ardı ardına istek yaptık ve 50 dakika sonra kalktık. Sadece 60 lira hesap geldi. Türküler öyle güzeldi ki hiç kalkmak istemedim.

Eve geldim ve azıcık içtiğim halde, alkollü araba kullanırken ceza almaktan korktuğumu söyledim. Mustafa ile Ali beni söylediğime pişman etti. “Yakalansaydın 6 ay ehliyetine el konulurdu, ikinci kere tekrar edersen bilmem ne olur, hatta ruh sağlığında tedavi görürsün”... “Yani rakı yerine b.k içsen bundan iyiydi diyorsunuz” dedim. Dün akşam da bir misafirlikte o kadar çok kavun yedim ki aklıma alkol muayenesi geldi. “Aman arkadaşlar önümdeki şu kavunu alın yoksa yolda trafikçiler kavun muayenesi yapar, ehliyetimi alıp beni ruh sağlığına gönderirler” dedim. Anlayacağınız bu korku bana yetti ama hala bazılarını anlamış değilim şişeleri devirip rahatlıkla nasıl direksiyona geçebiliyoryar. “Alkol cesaret verir” diye boşa söylememişler.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (1) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>