YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    GAZETEDEN VAZGEÇTİM
/**/ Yazar: METİN ATAMER | Tarih: 25/12/2009 | Saat: 13:13

Hayatta birçok isteklerimden vazgeçtiğim olmuştur. İsteklerimden vazgeçtiğim konuların içinde en başta ata binmek gelir. Çocukken ata binme isteğimi bir büyüğüme ilettiğimde, beni bir at yetiştirme çiftliğine götürmüştü. Bu hayalimi burada gerçekleştirebileceğimi ifade ettiğini hatırlarım. Ata binmek için ata yaklaştığımda atın geriye doğru hamlesinde arka ayağı benim ayağımın üzerine konmasıyla attığım çığlık ve feryadımı bütün gökyüzü dinlemişti. Bu kötü deneyimin sonucu, ata binme isteğim sona ermiş ve bir tutkumdan sonsuza dek vazgeçmiş oldum. 

Şairin dediği gibi “Bak ben baklavayı da severdim, züğürtlük bu ya kısmet olmaz, ondan geçer salyalarımı yerdim”. Ben de gazete okumayı çok severdim. Hatta öyle fikirlerine bağlı olduğum ve saydığım yazarlar vardı ki, onlara tapardım. Ama artık bu özlemlerimden vazgeçmeye karar verdim. Geçenlerde çok eski iki dostla beraber bir öğlen yemeği yemek kısmet oldu. Hele bir tanesi elde ettiği bir kaç akademik unvanı bir kenara bırakıp, alakasız bir dergi çıkartmasına hayran olmuştum. Bu küçük öğlen yemeğine çocukluğunu bildiğim oğlunu da alıp gelmesine ne kadar sevindim bilemezsiniz. Yirmi yaşlarında delikanlı olan gencin üzerinde bir Türk bayrağı desenli gömlek olması beni oldukça şaşırtmıştı.  Delikanlı babasına ‘’Türk arkadaşlarını tanımak istiyorum, beni de bu yemeğe mutlaka götür ‘’ diye diretmesi, beni daha bir gururlandırdı. Genç adam, babasının Türk Arkadaşlarını görmek, onlarla tanışmak, onlara sevgisini aktarmak için bu yemeğe katıldığını anlamaktaydım.

Kimilerinin bu ismi kullanmada sakınca görmesine içerlemiyorum desem yalan olur. Benim vatandaşımın tek bir üst kimlikte fikir birliğine varsa, diğer konuların aşılması o kadar kolay olacak ki, denemeye değer olduğunu düşünmekteyim.  Fakat gelin görün ki, bir grup vatandaş bir adadan idare edildiği için ne bir adım ileri gidebilmekteler, nede bir adım geriye gitmelerini denizin ortasındaki adada yaşayan bebek katili adam karşı gelmekte. 

Uçağa bindiğimde, hostes hanım hangi gazeteleri istediğimi sordu. Ben de devamlı okuduğum gazeteleri saydım, üçünden birer adet elime verdiğinde sevinmiştim. Bir haftadan uzun bir zamandır, ülkem hakkında gelişen olaylardan hiç bir fikrim yoktu. Hemen birinci gazetedeki bir kaç sevdiğim yazarın yazılarını hızlı bir şekilde okudum. Hatta bu gazetede yazı yazan bir köşe yazarı, gazetesini bırakarak bir başka kulvarda koşmaya başlamıştı. Onun yerine gazeteye alınan yeni yazar, kısa bir zamanda boşalan yeri doldurduğuna inanmaktayım. Orta sayfalarda başlayan bu muhterem kişi kısa zamanda boş kalan üçüncü sayfadaki sütunda yerini alması uzun sürmedi.

Bu boşalan yerdeki yazarın yeni girdiği gazetedeki sütununda her gün bir yazı üretmekte. Eski yazılarının tadı ve üslubunda hissedilebilir bir değişiklik olduğunu düşünmekteyim. Her gün yazı yazmak kolay bir iş olmasa gerek. Her ne kadar ülkemizde malzeme bolluğu olsa da, her gün bu malzemeleri harmanlamakta beceri istemektedir. Bu nedenle bu yazılardan bir konu kaçırmayayım düşüncesiyle bütün gazeteleri elden geçirdiğimde ellerimin içini açıp baktım. Gördüğüm manzara gazetenin bütün renklerinin ellerimi süslediğini teşhis etmek, beni derinden yaralamaktadır. Hostesin getirdiği yemekleri yemek için ellerimi ıslak bir mendille silmek mecburiyetinde kalmıştım. Ya ıslak mendil bulamayan gazete okurları, içinde bir miktar arsenik bulunan bu gazete boyaları ile elleri sıvanan insanlar, bunu temizlemeden yedikleri yemeklerle boyadan zehirlendiklerine inanmaktayım.

Gazetelerde yazılan yazıların kalitesinden ziyade, gazetelerin polisiye veya magazin vari haberlerden oluşmasının yanında kirlenen  ellerimden dolayı bu gazeteleri okumamayı düşünmekteyim , diye bir sözüm geldi söyledim hem nalına hem mıhına.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>