YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    İyi bayramlar
/**/ Yazar: FATİH ÖZGÜR | Tarih: 29/11/2009 | Saat: 18:52

Değerli dostlar, adettendir, bu şartlarda dahi hepinize iyi bir bayram dilemek. Bizde sizlere mutlu, huzurlu bayramlar diliyoruz. Asıl temennimiz gelecek bayramların çok daha iyi koşullarda, gerçekten bayram olarak kutlanacak bir ortamda idrak edilebilmesinedir.

Ancak burada değinmeden geçmek kabil değil; Bugünkü olumsuz koşullar asla kader değil. Ülkemizin her yönden sahip oldukları iyi değerlendirilirse bize bayram ettirecek sonuçlar üretmeye yeterli; elverir ki bunları Millet hayrına değerlendirme iradesi başta ve hâkim olsun. Bunu başa getirmek de elbette yurttaşlar olarak bizlerin, sizlerin ellerindedir. Zaten bu sebepten dememişler mi “her millet layık olduğu idareyle yönetilir.”  Bütün bu nedenlerledir ki bu bayram temennimiz Allahın Milletimizi akıl tutulmasından koruması, kurtarmasıdır.

Bugünkü koşulların devam ettirilmesinde olabilecek tehlikelere dair öngörülerde bulunup, bunları 2010 yılı için çıkardığı özel sayıda açıklayan Dünyanın en saygın, en  prestijli siyaset ve ekonomi dergisi “The Economist” Türkiye’ye ilişkin şunları sıralamış: 1) Sosyal patlamalar yani isyanlar olabilir.2) Askerle AKP yandaşları çatışabilir. 3) Türkiye borçlarını ödeyemeyebilir.4) Kıbrıs’da barış görüşmeleri tamamen rafa kalkabilir ve çatışma ortamı doğabilir. 

Bu olasılıkların ya da tahminlerin tek bir tanesi bile ülkemiz için, ulusumuz için felaket olur. Önemsememek aymazlık demektir.

Durumu Yeniçağ’da, köşesinde şöyle özetliyor Sabahattin Önkibar: “Kürt açılımı teşebbüsü ve son İzmir olayları toplumun hızla çatışmaya sürüklendiğini doğrulamıyor mu? Bugün İzmir yarın başka yerler! Çatışma iklimini yaratırsanız Allah korusun bu iş hesaplaşmalara ve isyana kadar gider! Analar ağlamasın istismarı ile oy alırım hesabıyla koca bir ülkenin getirildiği noktaya bakın! Kürt işi toplumu sarsarken ilave olarak Alevi kışkırtıcılığı yapmak hangi yüksek aklın ve bakışın eseri olabilir? Durduk yerde Dersim polemiklerini alevlendirmenin ülkeye ne gibi bir yararı olabilir? CHP’ye zarar vermek ve yükselişini frenlemek isteyebilirsin lakin bunun metodu ülkede yeni bir düşmanlığa kapı aralamak olamaz!” Haksız mı?

Gerçekten İzmir’de yaşananlar geçip gidilecek; önemsenmeyip küçümsenecek türden değildir; Sorumlusu ise çok açık, iktidar!

“Başbakan tuzağa düşmüştür. PKK tuzağına düşmüştür. İzmir’de çok acı olaylar yaşandı çok üzüldük. Başbakan, ‘PKK bayrağını açarsan böyle olur’ diyor. Sen önce kafanda netleştir, listeyi ver de öğrenelim. Türkiye’nin her yerinde PKK bayrağı açılmıyor mu? Bu cesareti senden almıyorlar mı? Emniyet güçlerinin gözü önünde PKK bayraklarıyla dolaşmıyorlar mı? Buna göz yuman sensin. Şimdi diyor ki bayrak açma. Açtırma o zaman! Başbakan tutarsız. Hem PKK atına binecek hem de Türkiye’nin mili bütünlük atına binecek. Bu ancak sirklerde olur. Bunu palyaçolar yapar. Tercihini yap. PKK’yla mı milletle mi berabersin. Başbakan Türkiye’yi bölmektedir. İzmir’de iyice anlaşıldı bu durum. Türkiye’yi bu psikoza kim soktu. Türkiye’yi dağıtıp parçalıyorsun. Bu tartışmaları ateşleyen kim, Türkiye’yi kutuplaştıran kim? ” CHP lideri Sayın Deniz Baykal’ın yukarıdaki sözlerine “yok öyle değil” diyecek bir adım öne çıksın.

Baykal bugün bir siyasal parti lideri olmaktan çok, öncelikle Atatürk’ün kurup gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimizin, Devrimlerimizin, Devletimizin değiştirilemez ilkelerinin yılmaz savunucusu olarak görülüyor. Milletimize yaşama azmi, morali ve tahammül gücü vermekteki işleviyle yücelmektedir Deniz bey.

Sayın Baykal “Aleviler’den sana hayır yok, başka kapıya Başbakan. Hz. Muhammed’i, Hz. Ali’den; Hz. Ali’yi Mustafa Kemal’den ayırmak mümkün değildir. Bu beraberlik Türkiye’nin temelidir…Aleviler bir günden bir güne böyle bir istismarın içine girdiler mi? Onlar incinsen de incitme diyor...tezgahlananlar hiçbir sarsılmayı kırılmayı gerçekleştiremeyecektir…Hz. Muhammed’i Hz. Ali’den ayırmak mümkün değildir. Hz. Ali’yi Mustafa Kemal’den ayırmak mümkün değildir. Bu beraberlik Türkiye’nin temelidir. Bu zinciri kimsenin kırması mümkün değildir…Böyle oyunların daima CHP’ye yönelik olarak sıkıştıkları zaman tezgahladıklarını biliyoruz. Kimse merak etmesin, bize zarar veremeyecektir. Başbakan’a sorumluluğunu idrak etmeyi tavsiye ediyorum. Çok yanlış söylemlerin içine düştü.” sözleri, yaşadığımız ayrışma korkusu veren gelişmelerden uzak durmanın sihirli formüllerindendir.

Tekrarlıyoruz; The Economist’in 2010 öngörülerinin Türkiye ayağının gerçekleşmemesi için Sayın Başbakan, Deniz Baykal’ın yukarıya aldığımız sözlerine, CHP Lideri olmaktan öte, Cumhuriyeti kuran siyasal örgütün başı olarak verilmiş öğütler, yapılmış tespitler olarak değer vermeli; böyle tavır gelecek Kurban Bayramlarını,  “Ülkesi kurban edilmemişler” olarak idrakimizde önemli rol oynayacaktır.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>