YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    ÜLKEYİ KARIŞTIRAN BU GİZLİ EL KİMİN?
/**/ Yazar: CEMAL ÇALIŞKAN | Tarih: 04/01/2016 | Saat: 17:32

Bu gizli eller, Türklüğe ırkçılık, İslam’a gericilik, ülke bütünlüğünü korumaya faşist damgası vuran içi ve dışı başka olan art niyetli, ajandalarında gizli ideolojiler taşıyan, bunu gerçeğe dönüştürmek için dışarıyla işbirliği yapmaktan kaçınmayanlardır.”

Türkiye, Türklere bırakılamayacak kadar önemlidir" diyenleri önceki siyasiler ve devlet adamları tanıyor ve biliyordu. Bu sebepten önüne gelen ülke yöneticileriyle gardaşım, dostum diye saflık etmediler. Devamlı teyakkuz oldular. O siyasiler şunu da biliyorlardı, içeride büyük laf eden insanlardan hoşlanıyordu, sonunda cemresini bu millet çekeceği için bu sözleri söylemekten imtina ediyorlardı. Bu iktidar döneminde bu sağduyu unutuldu. Kendi gençliklerinde dillendirdikleri çocukça ideolojik sözleri alenen dillendirmeye devam ettirildiler. Sonunda bu sözler duvara tosladı. İleri gidemediler. Ülkede bu sözler yüzünden bir çıkmaza girdi, kedisini dört duvara kapatıldığı ülke oldu.

Ne olduysa, dışarının ve içerideki asker düşmanlarıyla işbirliği yaparak askerler, üniversiteler ve yargı organlarını dizayn ettiler. İktidarın yaptıkları yanlışları dillendirenler konuşamaz hale getirdiler. Sonra işbirlikçileri kendilerinin yaptıkları hırsızlıklarını ortaya çıkarınca, sağ kollarına da hayat yaşayamaz hale getirdiler. Bu iktidarda devleti tamamen ele geçirdiği andan itibaren o insanlar hakkında olmadık hakaret ve küfürlere alenen bulaştılar. Korkudan kimsenin sesi çıkmaz oldu. Ses çıkaranları birer birer ya hapis attılar, ya da işi olanlara vergi memurları ve yargıdaki temsilcileri eliyle cezalar vererek yok ettiler.

İktidar, din adına savaş tehlikesi olan yerlere büyük “Selahattin Cami” yaparak iyi bir şey yaptığı algısı yarattılar. O yerlere Selçuklu mimarisine uygun Mescit yapın diyoruz, bizim devletimizin büyüklüğüne yakışmaz diyorlar. İşte Filistin’de yapılanlar yıkılıyor, diğerleri de yıkılır. İşte Osmanlıdan Balkanlarda yapılan ibadethanelerin perişan halde bulunuyorlar. İbadethanelerinin büyük kubbeli ve minaresi olması şart mı? Müslüman şatafata kaçan gösterişli ibadethane istemesi anlaşılabilir de Devlet adamlarının buna önayak olması yakışık almaz.

Birinci Dünya savaşında parası ödenen gemileri İngiliz devleti el koymuş, vermemiş paramızı da geri ödenmemişlerdir. Bu gizli el her halde, tarihi gerçekleri, devletin geçmişini ve dünyayı iyi okumayıp kuvvetlerini tanımadan her şeye maydanoz olan siyasilerdir. Abdülhamit dönemi, padişah ve paşalar dedikoduya çok bayılırlar, bu nedenle adamlarına avuç dolusu para öderler. Osmanlı işte bu dedikoduyla yönetilir. İşte o dönemi çok sevenler iktidarda, günümüzde de aynı şeylerle mi yönetiliyoruz?

Tarihin bir döneminde birlikte olduğumuz halkları galeyana getirmek için devleti bir yana bırakıp kendi ideolojilerine göre, istedikleri ülkeyi ve milleti günümüzdeki sıkıntılara soktular. Yeni bir millet ideolojisi yaratmayı amaç edindiler. Bunu yapabilmeleri için yüzyıllardır tarihin süzgecinden akıp gelen, milleti temsil eden ne varsa medenilik, ilericilik veya laiklik adını kirletip açıkça inkâr ettiler. Bu gizli eller bu değerlere açıkça savaş açtılar. Bu nedenle, toplumu inançlarına, ırklarına ve ideolojilerine göre ayırışma yaptılar, ayırdıkları toplulukları birbiriyle dövüştürerek bunların üzerinden emellerine erişmek istediler. Şimdi de bu suçlamaları inkâr eder oldular. Şeriat devleti kuracaklar. En büyük silahları da bu millete Atatürk'ü dinsiz olduğunu ilan ederek arasını açmışlardır.

Hintleri destekleyenler Yahudiler olduğu sonradan ortaya çıktığı. İkinci dünya harbinden sonra, sahneye mazlum rolünü oynayarak Filistinde devletlerini kurmuşlar, mazlum değil zalim oldukları görülmüştür. Bulundukları yere sadece kan ve gözyaşı getirmişlerdir. Almanya'yı nasıl görülmez eller ikinci dünya savaşına sürüklemişse, Türkiye’nin bugünkü getirildiği nokta da bu gizli ellerdir.  

Bugünkü iktidar da Yahudiler gibi, mazlum oyunu oynayarak gelmediler mi? Sonra ne yaptılar? Amerika ikinci dünya savaşından sonra ülkeye girmiş bir daha da çıkmamıştır. Lozan anlaşmasını da onaylamamıştır. Ne zaman Türkiye düzlüğe çıkmaya başlasa, Amerikan ve uşakları ülkemizi bir çatışmaya götürmüşlerdir. Ortadoğu Eş başkanlığı da onlardan birisidir.  AKP rakiplerini alt etmek için Amerika’nın oyuncağı olmuştur.  Şunu kabul etmek zorundayız. Ulusalcısı, İslamcısı, Milliyetçisi de bu el tarafından yönetilme tehlikesi her zaman vardır. Bu gizli eller, kar gibi Güneşe görünüp kayboluyor.  Yıllardır boğuşmalarla, bu ülke çok şey kaybetmiştir. Barışa, çalışmaya ve şüphelerden kurtulmaya, birbirimizle didişmeye vakit yok. Milli güçler kenetlenmeye mecburdur.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>