YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    "CAMBAZA BAK" OYNANIYOR(MU)?
/**/ Yazar: FATİH ÖZGÜR | Tarih: 17/06/2013 | Saat: 13:38

“Taksim Gezi Direnişi” günlerinde iki önemli gelişme oldu ki Vatandaş habersiz kaldı; Yandaş medya ya hiç görmedi, görenler de yasak savar gibi idi.

1) AKP’nin “Türklüğün çıkarılmasına” razı olduğu Yeni Anayasa için TBMM de AKP’nin sandalye eksiğini tamamlayacak BDP heyeti, “Türbe” gibi ziyarete açılan İmralı’ya gidip, son talimatları aldılar.

2) Diyarbakır’da Yabancıların da katıldığı "Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansı" toplandı.

Bunlara Suriye’de Esat’ı bertaraf etmekte ABD’nin artık Tayyip beye güvenmemesini de ekleyebilirsiniz. Bütün bunlar, emperyalist patrona “Son kullanma tarihi geçti” dedirtebilecek nedenlerdir.

İşaret ettiğim iki olayın önemleri şundan:

“Kuzey Kürdistan”, Türkiye, Irak, Suriye ve İran topraklarından koparılacak parçalarla kurulması tahayyül edilen “Büyük Kürdistan”ın “Kuzey”i bizim Aziz ve Bölünmez Vatanımızın Güneydoğusu!

Diyarbakır’da konuşulup Türk Medyasının Türk Halkından sakladığı, bölgeye “Kuzey Kürdistan” diyerek yapılan “Birlik ve Çözüm” toplantısı.

Artık varın, gerisini siz tahayyül edin:

Nereyle, kimle “Birlik”; Neyin, nasıl “Çözümü”?

Ne acı ki söz konusu, BOP Planı uyarınca, AKP Hükümetinin İmralı mahkûmuyla ortak yürüttüğü “ÇÖZÜM” etiketli “ÇÖZÜLME” sürecinde “SÖZ” verildiğini artık sağır sultanın da duyduğu “BÖLÜNMEZ” Vatan topraklarımızdan bir bölge...

Sakın Tayyip beyin şikayet ettiği “Komplo”, Tayyip bey, BDP ve Öcalan’ın “ÜÇ AŞAMALI” dedikleri “ÇÖZÜM” planının “2. AŞAMASINA” yani verilen “SÖZÜN” uygulanmasına geçmeyi “SEÇİM SONUNA ERTELEME” ve “HALKI UYUTMA” çabasına “DUR” demek için düzenlenmiş olmasın?

Birileri, ürettiği “Çözüm”ü halka açıklamakta sıkıntıya düşüp, ayak sürüyen Tayyip beyi harekete geçirmek için, “Ölümü gösterip sıtmaya razı etme” yöntemine başvuruyor olmasın?

Tabii siz, buna, doğacak kaos ortamında, 10 yıllık “Karşı Devrim sürecinde” artık Tayyip beyin tam denetimindeki güçlerin etkisiyle, “içinden ‘TÜRK’, ‘ATATÜRK ve DEVRİMLERİ’”, ‘ULUS/ÜNİTER DEVLET’ vb. çıkarılmış ‘YENİ ANAYASA EMRİVAKİSİ’ için mi” diye ekleyebilirsiniz!

Kamuoyunun dikkati “Cambaza bak” yöntemiyle Taksim’e odaklanırken, Güneydoğu Türkiye’miz, “Kuzey Kürdistan” yapılmaya çabalanıyor olamaz mı diyenler göz ardı edilmemeli.

Elbette “Taksim Protestosunun” çok önemli mahiyetini anlamamazlık etmeden, son dönemler için bir dönüm noktası, bir kırılma noktası olan “GEZİ DİRENİŞİNE” halel getirmeden.

Anlaşılıyor ki birilerini acıtan vaziyetler, “kabuğuyla yenen hurmalar, çıkarken seni tırmalar” durumudur artık.

Ancak bu durumda öncelikle sorulacak sorular, edilecek sözler var:

1) Ne güzel parçadır “Alçaklara karlar yağıyor üşümedin mi; Sen Apo ile ABD’ye söz verirken, bu işin sonunu düşünmedin mi” diye uyarlayacağımız, değil mi? Ve…

2) Durum böyle ise dahi, çare halkın yarısını diğer yarısına kışkırtmak mıdır; diye sormak beyefendiye!

Artık AKP’liler için “özeleştiri” de gerektiren bu durumda, Tayyip beyin bu sorulara samimi yanıtları merak konusudur. (Parantez içinde bir hatırlatma: Sayın Erdoğan, Partin içinde ve dışında çok kişi bu soruları sorup seni eleştiriye çoktan başladı; Senin huzursuzluğun, biraz da bunun farkında olduğundan; Sen istediğin kadar yok deyip hançerenin zorlayıp bağırsan da)

Çok acı, 30 bin kişinin katili olarak, bağımsız yargının ömür boyu ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm ettiği kişiyle, “% 50 oy aldım” diye böbürlenen lider, “Çözüm” süreci kotarıyor.

30 yıl dağlarda o bölücü teröristlerle savaşan kahramanlar bugün, PKK kökenli itirafçı “Gizli Tanık” ifadeleri, geçersizliği kimi zaman bir Yargıtay İlamı kimi zaman da “Bilimsel bir raporla” ortaya konulmuş tartışmalı digital delillere, yasal yollardan sağlanmadığından mahkemede dinlenmesi dahi evrensel yargı usullerine aykırı “dinlemelere” dayanarak hapiste çile çekiyor.

Diyarbakır’da ise “Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansı toplanıp; Van’da Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Konferansta “Demokrasilerde Özerklik Şarttır” fetvaları veriliyor.

Burada İçişleri Bakanı Güler’in kulağını çınlatıyoruz:

Van’da, Diyarbakır’da açıkça Devletin Anayasal düzeninin, değiştirilemezlerinin ortadan kaldırılmasını, Belediyeler eliyle tartıştıran Belediye başkanları el üstünde taşınırken demokrat olan siz; sıra Adana’ya gelince neden farklısınız?

Adana Büyükşehir Belediyesinin ‘Seçilmiş’ başkanını 3 yıl 2 aydır açıkta tutmayı, bu örneklere bakarak, nasıl içinize sindirebiliyorsunuz? Demek ki “Atatürk’ü unutturma”, “Türklüğü Anayasadan silme” ve “Cumhuriyetin içini boşaltma”, “Üniter/Ulus Devlete küfredilme”, “Vatan topraklarının bir kısmı üzerinde başka bir bayrak” için konuşulması “demokratik hak”.

Ancak gönlünüzün (Halife) Sultanına karşı seçim kazanılınca, “Tedbir” adı altında ve “Geçici” kaydıyla, seçim dönemi sonuna kadar, hem seçileni hem de ona oy veren çeyrek milyon Adanalıya ceza serbest.

İşte size AKP demokrasisi! Cumhuriyetin ruhuna “Fatiha” okutacak bu çalışmalar, Diyarbakır’da, Van’da bütün hızıyla devam eder; Tayyip beyin –sözüm ona- “Âkil” adamları yurdun kalan bölgelerinde “Uyutma/terapi” seanslarıyla meşgulken, “dikkatleri o gelişmelerden uzaklaştırmak için mi” dedirten bir 20 günde, gerçekten olağandışı gelişmeler yaşamaktayız.

Görünen o ki bu olağanüstülük o denli olağanüstü ki, ABD ve AB Tayyip beye, Tayyip bey onlara sallıyor.

Ancak bunlar yanında ve çok önemli bir gerçek daha var:

Gençler başta bir Millet, adeta uyanıyor. Ancak ne var ki burada, demokratik parlamenter rejimde çözümü hızlandıracak siyasal partiler gençlerin gerisinde, hem de oldukça gerisindeler… Bu konuya devam edeceğiz.Yazar Notu: Bu yazı başka bir yerde yayınlanmaktadır.(Ekspres 17.6.13)

[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>