YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Herkes Sakız Çiğner Ama Çingene Kızı Tadını Çıkarır
/**/ Yazar: EFSUN ERKEMEN | Tarih: 23/04/2011 | Saat: 10:15

Geçtiğimiz ay masamda bulduğum bir mağazanın etkinlikler zincirini incelerken gülümsedim ama bu etkinliklerin çoğuna da katılasım geldi. Zira şu aralar özellikle balolara ve gece davetlerine hiç gidesim yok. Süslenmek, püslenmek, pişti kaygısıyla savaşmak, çantayı ayakkabıya, ayakkabıyı kemere uydurmak için kasmak. Sade ama hoş makyajlar için bir saat aynada gözünü ayırarak kalemler farlar sürmek. Bir önceki gecedeki saçın aynısı olmasın diye zihninden model uydurmak. Dolapta bir sürü abiye kıyafet varken “onu herkes görmüştü, gazetelerde, dergilerde de çıktı” diye yeni kıyafet masrafına girmek istemiyorum. Bir nevi balo fobisi kaptım.

Eee bu hastalığa yakalanmama şaşırmamak gerek. Düğünlerin tefçisi, ölülerin yasçısı olmamdan mütevellit içime sosyalite kaçmıştı, çıkarmaya çalışıyorum. Eskiden “Bu gecede ben olmazsam olmaz, neler kaçırırım kimbilir?” diyordum. Şimdi ise ben olmasam da olur, zaten bir rolüm yok, evimde ayaklarımı uzatıp çekirdeğimi çıtlatayım diyorum. Bu yüzden Beymen’den gelen gündüz etkinlikleri ile sosyalite dozunu biraz kısmak, azaltarak ayar yapmak çok hoşuma gitti.

Bazı günlerde canlı müzik eşliğinde minik ikramlar, Garden Koala’nın şirin rengarenk menekşelerinin hediye edilmesi, indirimler, cd hediyeleri, Adana Müzik Merkezi miniklerinin konserleri... Dün Beymen 2011 İlkbahar-Yazkoleksiyonudefilesiniizledik, ülkeleri, adları, yüzleri hep değişen mankenlerde değişmeyen tekşey doyumsuz ve duru güzellikleri.

Bu defile sadece kadınlara yönelik olduğu için erkek müşterilerden yoğun tepki çeken Genel Müdür Naci Sezgek’e takılıyorum “Yazık onları da çağırsaydın” diye. O da yüzündeki müstehzi gülümsemeyle savunma yapıyor “Ama bu kadın kreasyonu, üzgünüz” Bu etkinliklerden biri de sıkma ikram edilen gündü. Öyle yorgun, yemeğimi geç yemişim, berbat bir dönere maruz kalmışım, spariş verdiğim cafeyi arayıp sitem etmişim. Bu haldeyken Beymen Café’nin sandalyelerine attım kendimi. Sağımda Savaş Çokduygulu, solumda Avivasa’dan Gonca Saygılı günün ikramını getiriyorlar. Ru-seim (buğday embriyosu) katkılı unla hazırlanmış minicik sıkmalar öyle lezzetli ki, bir bardak ayran ve iki sıkmayla yüzümüz gülüyor. Hazırladığı her tatla tam not alanAyşin ablaya teşekkür ederken “Herkes sıkma yapar ama siz tadını çıkarıyorsunuz” diyorum[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>