YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    DUYARLI YURTTAŞ

“HAYIR”LI GÜNLERE, KINA GECESİNE!..
/**/ Yazar: MEHMET ALİ SULUTAŞ | Tarih: 05/09/2010 | Saat: 13:07

BUYURUN, 10 GÜN SONRAKİ “HAYIR”LI GÜNLERE, KINA GECESİNE!..

“Oyları sayacak sistem % 53 ‘EVET’e göre ayarlanacak” iddiası karşısında bilgi ve iletiler gitti geldi. Adını güvenle sakladığım bir duyarlı arkadaşım şu yorumu yaptı: “Madem öyle, genel merkezde sandık sonuçlarını  toplayıp hesap etseler ya! Bu iş alt tarafı 50 tane ucuz bilgisayar ve 50 tane sivilceli çocukla 3 günde halledilecek bir iş.”  Bu yoruma, “Buyurun, 10 gün sonraki kına gecesine!.. ‘oy’una dikkat!.. Bulunur elbette kurtaracak bahtı kara maderini...” bağlamında bir ekleme yaparak en az 55 bin kişiye ulaştırdım söz konusu duyuruyu. Bunun üzerine,

“Madem ki hile yapacaklar, o zaman koyarsın her sandığın başına bir adam. Onlar da günün sonunda sandık sonuçlarını Genel Merkeze rapor ederler. Verirsin sonuçları sivilceli çocuklara onlar da bilgisayarlarına tıkır tıkır girerler.  150 bin sandık 300 bin rakam eder. Taş çatlasın 3 günde sonuçları alırsın. YSK'nin ilan ettiği sonuç farklı çıkarsa da mangalda kül bırakmazsın. Bu iş öyle kuru sıkı atmakla olmaz. Oylara sahip çıkmayan bir partinin memleket yönetimine talip olmaya hakkı olabilir mı? Sandıkların başına koyacak 150 bin tane adam bulamıyorlarsa, partiyi kapatsınlar da boşuna hazine yardımları heba olmasın...” eklemesi ulaştı (2.9.10 )

“Doğruya doğru dosdoğru! Asıl ben teşekkür ederim, bu önemli bilgiyi topluma ulaştırmaya önayak olanlara. Koşuya devam...” diye kapattığım yazışma kutusunu yeniden açıyor, suyun başındakileri duyarlı bir yurttaş olarak uyarıyorum, öteki duyarlı yurttaşlar adına…

Adı gizli arkadaşım çok önemli bir açılım yaptı: Güvenilen bir kuruma yetki verilsin, her sandık başına bir gönüllü denetçi sağlayamayan partilerin yetersiz ve gereksiz olduğu belirlensin ve yasalar gereği kapatılsın. Bu da Hazine yardımıyla beslenen partileri ortadan kaldırır, bir siyasi parti enflasyonuna da son verilir. Var mıdır aramızda bir yiğit, kurtaracak bahtı kara maderini?

Tehdit kokan, “Bugün ‘bitaraf’ olanlar yarın ‘bertaraf olur’, karışmayız haaa!..” kabadayılığı hiç de yakışmıyor bir başbakana. Hukukun üstünlüğü, “üstünlerin hukuku” demek olmamalıdır.

Kıbrıs Adası genişliğinde mayınlı bir sınır toprağının yabancılara verilmesi konusundaki hükümet kararı Anayasa Mahkemesi’nden dönmüştü. Bu oylanacak Anayasa ile AKP, Anayasa Mahkemesi’nin yapısını değiştirecek ki AKP Hükümetinin kararları geri dönmesin.

AB Devleti’nin Büyükelçisi henüz atanmadı mı, ABD Başkan Yardımcısı RTE’nin Başbakanı olduğu Türkiye’ye? AB Büyükelçisi ABD’ye atanmış da, merak ettim işte!.. Bileniniz var mı?..

Ayrıca, Hıristiyan AB “vesayeti” altına girmenin ne demek olduğunu bileniniz var mı? “Ulusal Egemenlik!” mi dediniz? O da ne ola ki? Demeden dedirtmeden aklımızı başımıza almalıyız. Yeri gelmişken bir soru daha soralım ilgilenenlere: Ulusal Egemenlik ve “İRTİCA” kavramları arasındaki ilinti ne ola acaba? İpucu: Yılmaz Dikbaş değinmiş aşağıda verilen konuşmasında…

AKP Anayasasına “HAYIR!” oyu kullanacak olanları nasıl suçlamış Bay Başbakan öyle? Bir başbakan halkını nasıl horlayabilir, suçlayabilir? Bütün bu çırpınışlar da gösteriyor ki, eğer 12 Eylül oylamasından “maazallah” (Tanrı korusun) yoğunluklu olmasa bile yarıdan fazlası “evet” çıkarsa, oylanan Anayasa kaldırılıp “DİK ÂLÂSI” getirilecek önümüze. Bu böyle biline!..

Araştırmacı Yazar, Y. Müh. Yılmaz Dikbaş, dikbas@kalinka.com.trkalinka.com.trdikbas.tv 

 “NAMUSU VE ŞEREFİ ÜZERİNE ETTİĞİ YEMİNİ ÇİĞNEYEN BAŞBAKAN” başlıklı 17 dakikalık görüntülü konuşmasını ve öteki gündem konularını şu öbeklerde izlemenizi öneririm:www.dikbas.tv www.dailymotion.com

M. Ali Sulutaş, 2.9.10[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (5) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>