YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    ANONİM - BİR MEKTUP
/**/ Yazar: HAMİT SERBEST | Tarih: 01/07/2018 | Saat: 01:05

Sn. KILIÇDAROĞLU ve pek Muhterem MUHARREM Bey’e ÇOK AÇIK MEKTUP.

Seçim bitti. Sonuçlar önceki seçimlerin aslında aynısı (%51,1, %52,2, %52 bişey)

Bu seçimde oy’lar SAĞLIKLI sayılacaktı öyle söz verdiniz. Defalarca size soruldu SAYIM da seçim de ÇOK GÜVENLİ olacak diye buyurdunuz.

Bu aşamada aklıma/aklımıza takılan sorular.

1- 15 milyon fazladan basılan oy nerede, hiç araştırıldı mı!? Nerede o oylar?

2- Oy sayım güvenliği ile ilgili olarak Teğmen Ali Bey, kendinden çok emindi o da sizler gibi güvence veriyordu. “Millet falan filan’ı kurulmuştu (Adil Seçim platformu). Seçim gecesi bu platforma ulaşılamadığı bir yana, seçimin üzerinden günler geçti. Onu da yaptık bunu da yaptık ….. dendi ama oranlarla ilgili ne bir açıklama var ne de ortada bir Allahın kulu……

3- Seçim öncesi, biri, “50 bin avukatı çağırıyordu”, diğeri “beni oradan kazıyamayacaklar” dedi. Oysa seçim gecesi ortada hiç kimse yoktu. Yetmedi bir de “adam kazandı” twiti atıldı. (Bu konuda hiç kimse bir mazeret ileri süremez. Bu konudaki özür de işe yaramaz. Zira özür durumu düzeltmez)

4- 15 milyon oy almış Sn. İnce. Hesaba göre ya sadece İstanbul (6 milyon), Ankara (4 milyon), İzmir (5 milyon) mitingine katılanlar oy vermiş ya da mitinge katılanların yarısı bile oy vermemiş oluyor.

5- Sn. İnce, teşekkür için illeri gezecekmiş. Zahmet etmeyin. Biz teşekkür beklemiyoruz icraat bekliyoruz. Oturun oturduğunuz yerde geçtiğimiz bu yeni sistem de  uygulamanın nasıl olacağı hiç bilinmiyor, ne yasası var ortada ne de bilgisi oturun bunlara çalışın.

6- “%30’u ben aldım” yok “% 25 i parti aldı” falan demeyin. Verilen bu oylar sizin aldığınız oylar değil BİZİM VERDİĞİMİZ oylardır. Bunu aklınızdan çıkartmayın.

7- AKP seçmenine güldük “çay’a çorba’ya kek’e” inanıyor, “yatacaksınız ne güzel yuvarlanacaksınız” dendi ve ama inanmazlar herhalde dedik. Meğer kendi halimize gülmemiz gerekiyormuş, sizlere inandığımız için ve inanın hiç farkı yok.

8- 16 senedir “muhalefet” yapamayanın, iktidara geldiğinde…… , yani sizlerin ülkeyi yönetebileceğini sanmamız da bizim aymazlığımızdı. (Bu arada şu anda ülke iyi yönetiliyor yok yönetilmiyor konularına hiç girmiyorum bunun sebebi de sizsiniz.)

9- 2015 de başlıyor asıl hadise gidip “hükümeti kurmayı bana vermen gerekiyor” dediniz mi?  Yooo. Sadece vermiyor diye beyanlarda bulundunuz. Ehh hükümet kurmayı istemediğinizi düşünmüşler dolayisiyle, görev vermediler.(Zaten 2018 Mayıs’ında yaptığınız salon toplantılarında hep ne dediniz. “Benim için hava hoş, ben milletvekiliyim maaşımı alıyorum, ben bunları sizin için söylüyorum” demediniz mi. Anladık biz sizin ne demek istediğinizi de anlamamazlığa geldik. Yok bunu demek istemiyordur dedik çok safça değil mi.!)

10- MHP’nin içinden bir parti çıkıyor % 8 küsür oy alıyor ama MHP nin oyu % 10 bişey artıyor. Bu tuhaflığa baktınız mı? Ya da İttifak kurduğunuz partiler baktı mı? Nedir bunun açıklaması!?.

11- Uzun uzun yürüdünüz Sn Kılıçdaroğlu, Ümit oldunuz, bir heyecan oldunuz…. Oldunuz da ne oldu elinizdeki değeri KULLANAMADINIZ  ve göz göre göre yitirdiniz.

12- MAN adası konusunda, çok haklı idiniz size teknik olarak tüm detayları ilettim. Onu da kullanamadınız, size, “man kafalı” dendi hiç sesiniz çıkmadı, yetmedi bir de haklı olduğunuz konuda iki defa ceza da yediniz. Kusura bakmayın ama sizin ülkeyi idare etmeniz …….

13- Aylarca ve aylarca, sizin bir bürokrat olduğunuz dönem, miting meydanlarına taşındı. Ve siz "ben o sırada Başbakan değildim sadece Hükümetin bir bürokratı idim SSK nın zarar etme nedenine ilişkin kararların sorumlusu ben değilim” diyemediniz, içinize içinize mırıldandınız ve kendiniz bile savunamadınız. Kendini savunamayanın bizim haklarımızı savunmasını beklemekte bizim tuhaflığımız.

14- 2016 referandumunda ne yaptınız Sn Kılıçdaroğlu…………..  Sonuçlar için, oraya başvurduk buraya başvurduk…. eeee hile hurda varmıymış....... sonuç…. Nedir ne oldu.

15- 2018. Seçim bitti, kesin sonuç ortada yok, ama CHP nin içi karıştı. NEDEN?????

16- Sn. Kılıçdaroğlu bazı insanlar sadece YÖNETİCİ, bazı insanlar sadece LİDER, ama bazı insanlar hem YÖNETİCİ  hem de LİDER’dir. Kabul buyurun ki siz ve sizle bu gurupta değilsiniz.

17- Ve ayrıca yaşadıklarımızı TECRÜBE olarak biriktiririz ama HATIRA kutusunda saklamayız. TECRÜCE kullanılamıyorsa, tecrübe edinilmemiş demektir ve İSTİFA diye bir müessese vardır. Ki bu KULLANILIR.

Saygılarımla,[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (1) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>