YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    KORKU DAĞLARI AŞARSA…
/**/ Yazar: CEMAL ÇALIŞKAN | Tarih: 25/09/2014 | Saat: 10:06

 “12 Eylül öncesi öğretmenler ve memurları değerlendirme ölçüsü okuduğu gazetelerdi. Günümüz iktidarı eski algıya geri dönmemelidir.”17-25 Aralık tarihi devletin suçluları yakalama operasyonlarını etkileştirmek gayesiyle bu olayda görev alan emniyet görevlilerini bir suçlu gibi ilan edip hırsızları değil de hırsızları yakalayanları itibarsızlaştırma operasyonuna dönüşmüştür.

Bugün ülkemizde yaşanan korku süreçleri, Moğolların Anadolu’yu işkâl ettiği dönemi hatırlatmaktadır. Korku o kadar sinmişti ki, on Selçuklu askeri bir Moğol askerinin hakkında bile gelemiyordu. Efendimizin sözüne kulak verelim. Bir zaman gelecek, düşmanlar İslam memleketlerini bir emlakçi gibi pazarlayacaklar. Dinleyenler, Müslüman sayısı azalacak mı? Hayır, sayılar çok olacak fakat saman çöpü gibi çapları olmayacaktır” buyurdu. Ülkeye korku yayılırsa, Selçuklu ve Saddam’ın askerleri seviyesine insanlar düşürülür.

Ülkemizde, devlet başkanı olsun, kim olursa olsun yanlış yapan alacağı cezadan korkmalıdır. İktidar sahipleri, bizim arkamızda halk desteği var deyip istediklerini yaparlarsa, doğudaki aşiret reisleri seviyesine düşülür. İkide birde aşiret reisi ağız konuşmaları iktidarda olanlar terk etmesi gerekir. Bu halk aşiret değil, iktidarda aşiret reisi değil. O devirler çoktan bitmiştir.

Yanlışlarını ve hırsızlıklarını kapatmak için arkalarındaki halk desteğini ileri sürerlerse, doğuda kaçakçılıkla uğraşan ve devlete isyan eden aşiret reisleri sakat mantığına düşmüş olurlar. Köyümüzde, Ramazan ayı ikindi namazı cami çıkışında Köy Muhtarı makbuz yazarken hasımları sayısız kurşunla öldürmüştü. Katil yakalanmayıp dağa kaçtı. Oraları yaşamı haline dönüştürdü. Hasımlarına ve köylüye yaşadığı yerden gözdağı veriyordu. Bazılarının evlerini basıyor ve kurşunluyordu. Köye korku hâkim olmuştu. Katili gören olmamış gibi bir tane bile şahit çıkmamıştı. Bir İslam ülkesinde korku yayılırsa, Müslümanlık Camide başlayıp camide biter. Bu olunca ölen öldüğüyle kalıyordu. Nice canlar ve hanümanlar böylece yok olup gitmiştir.

17-25 Aralık olaylarıyla dürüst görev yapanlara bu korkutma yöntemi kullanılmıştır. Hani haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandı. Hani en büyük yiğitlik zalim bir idarecinin karşısında hakkı savunmaktı. Bu sözler süs olarak dini kitapların vitrinlerinde bekletiliyordur. Türk devleti, kurulduğu dönemde devlet için zararlı gördüğü insan ve gruplara haksızlıklar yapmıştı. Nedeni, Devletin selameti adına, rejimi yerleştirme adına. Demokrasi döneminde ise, Siyasi iktidarlar kendilerini ve haramzadelerini ve hırsız bürokratlarını aklama adına kendisine karşı olduğuna inandığı her türden insan ve gruplara zulüm yapıyor.

İktidarın, hâkimlere vereceği zammı vermeyip seçimlerin sonrasına bırakması, Devletin vereceği zammı aşiret reisinin vereceği ödül seviyesine düşürmektir. Devletin hazinesi ulufe dağıtılacak yerler değildir. İ. Rahmetli Özal ve Tayyip Bey ikide birde, biz siyasete kefenimizde çıktık sözünü dillendirmişler, bu yüzden oylarını artırmışlardır. Halkın bu söze tepki göstermesi gerekirken alkışlamışları başka bir talihsizliktir. Devleti işkâlcılar yönetmiyor. Avrupa’da bu sözün karşılığı var mı? Askerlere karşı söylenmişse, askerler işkâl ordusunun kalıntıları mı? Bu sözleriyle orduyu da teslim aldılar. Hırsızları, hukuksuzlukları ortaya çıkaran hâkim, savcı ve polisleri bir gecede çil yavrusu gibi dağıttılar. Kendilerini bize karşı darbe yapacaklardı diye savundular.

Bu ülkede darbeyi askerler yapar biliyorduk. Bugün ise, iktidarı devirmek için önüne gelen darbe yapmayı planlamıştır(!) bir paralel yapı deyip tutturdular. Çünkü hırsızlıklarını sadece paralel yapı dedikleri kimseler biliyordu. Bu nedenle onların yaşama hakkını ellerinden aldılar.

Bu kin niye insanlara! Beşiktaş’ın Çarşı grubu bile kendilerine karşı darbeci ilan ettiler. Herkes Ak partiye karşı darbe yapmak için sıraya girmiş. Görünen tek şey, Akpartinin devlete ve istemediklerine karşı yaptığı darbedir.


[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (1) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>