YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Mine G. Kırıkkanat - İNŞALLAH İNSAN, MAŞALLAH MOTOR!
/**/ Yazar: ADANA FİKİR PLATFORMU | Tarih: 10/02/2014 | Saat: 00:03

İnternete girip, aşağıda okuyacağınız mektup sahibi hakkında bilgi aradığınızda, adının inanılmaz hakaretler, kin ve şiddet yüklü küfürlerle anıldığını görüyorsunuz.

Hakkında “sahte Atatürkçülük” ten “hakiki din düşmanlığı”na o kadar itici ve karalayıcı yayın var ki, bu düşmanlık seline neden olduğu anlaşılan kendi yazılarına ulaşmakta zorluk çekiyorsunuz.

Oysa yazılara ulaştığınızda, böyle küfürbaz bir nefretin odağına oturtulmasına şaştığınız yazarın, korkunç bir karalama kampanyasının kurbanı olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz.

Hele saldıranların kimliğini saptayınca, Türkiye’yi parmağında oynatıp yargıyı rehin alan milyar dolarlık bir “organize işler” kumpanyasının, karşı çıkan insanları nasıl tek tek yok etmeye çalıştığını ve işin kötüsü, başardığını anlıyorsunuz…

Çünkü devlet, hukuk devleti olmaktan çıktı, çoktandır. Cemaat kumpaslarının, tarikat kumpanyalarının susta durdurduğu bir devlet artık. Yargı da bu kumpasların maşası, bu kumpanyaların sustalısı olarak kullanılmak isteniyor…

İşte mektup:

***

“Sevgili ablam Mine Kırıkkanat’a…Mektubuma ablam diye giriş yaptım,çünkü sizi kendime yakın görüyorum.

İsmim Cem Akkılıç. 1990’lı yıllarınsonlarına doğru yazdığım ve birkaçbaskı yapan müzik kitapları ile yazınhayatına girmiştim. 2007 yılından buyana da internette blog sitelerimdeyazıyorum. Ülkemizin başına musallatolmuş inanç tacirlerinin, halkı din ilekandırıp sömürenlerin ülkemizi felaketesürüklemesi ve onarılması neredeyseartık mümkün olmayan derin yaralaraçmasına karşı tepki olarak blogyazıyorum…

Adnan Oktar’ın size de davaaçtığını öğrendikten sonra bu mektubuyazmaya karar verdim. Bir nebzedayanışma ve adalet denilen kavramın,nasıl yerlerde sürüklendiğini anlatmaçabasıdır bu mektup.

Önce Adnan Oktar cemaatinin bizulusalcıları susturmak, sindirmek vemümkünse ceza aldırmak için izlediğiyollara kısaca değinmek istiyorum.

***

Aynen Ergenekon, Balyoz gibidavalarda gördüğümüz sahte dijitalbelgeler gibi montaj hakaret mesajlarıhazırlanıp, vatansever ve aydıninsanlara sistematik suçlamalardabulunulmaktadır.

Bu mektubu yazdığım an itibarıylaAdnan Oktar çevresinden,Fazıl Say’a da dava açan AliEmre Bukağılı isimli şahıs tarafındanhakkımda tam 19 dava açıldı. Vehakaret ve tehdit suçlamasıylayapılan şikâyet başvuruları,sağanak halinde devametmektedir.

Denizci olduğum içinçoğunlukla savcılık aşamaları ileduruşmaları kaçırmaktayım ve hiçuygun olmayan zamanlarda polistarafından gözaltına alındığım oldu.

Bu gözaltılar sırasında, hırsızlara,teröristlere uygulanan muameleleremaruz kaldım.

Adıma sahte Twitter mesajlarımontajlayanların, yargı üzerinde büyükbaskısı olduğu kanaati taşıyorum.

Savcılara ifade vermeye gittiğimsayısız seferlerden birinde, kalemgörevlisinin ‘Abi bu adamın sırf bizde 160 şikâyet dosyası var!’ diyerek yakasilktiğine şahit oldum.

***

Bu şahıslar ben ve benim gibibirçok vatansevere iftiralar atarkendin olgusunu kullanmaktadır. Oysabloglarımın hiçbirinde, bu zamanakadar dine hakaret içeren herhangibir yazı yoktur. Bütün yazılarım aynendurmaktadır…

Burada asıl felaket Yargı’nındurumudur…

Yargı bağımsız olarak adaleti yerine getirmiş olsa, bu tür dava başvurularının daha savcılık aşamasında reddedilmesi gerekir.

Oysa savcılardan ve hâkimlerden defalarca IP tespiti yapmalarını talep etsem de bu taleplerime hiçbir karşılık verilmedi.

Mine abla uzun yıllardır senin yazılarını keyifle okuyorum. Adnan Oktar’ın sana dava açmasına hiç şaşırmadım…

Bu kişiler ifade özgürlüğünün önünde en büyük engeldirler… Asıl misyonları, halkın dini inançlarını sömürerek kandırılmasına itiraz eden bizlere korku salmaktır.

Saygı ve sevgilerimle.” CEM AKKILIÇ

G NOKTASI

İnsanlık dinamosunun iki motoru vardır: Dinsellik ve cinsellik. Bu dinamiği iyi kavrayan Adnan Oktar, televizyon tezgâhına dizdiği topatan hurileri ve karpuz gılmanlarıyla her iki motoru da maşallah tam gaz kullanıyor. Kamuoyu yönderleri, Adnan Oktar’ın kurduğu bu tuhaf yeryüzü cennetini seyrederek eğleniyor ve kurucusunu ciddiye almıyor. Oysa bu adam, Harun Yahya adıyla on binlercesi dünyaya bedava gönderilen Yaratılış Atlası’nın sözüm ona hüdaisi… Müritleri, yüzlerce kişiye taciz davaları açıp, Fazıl Say’ı mahkûm ettirenler. Teşkilat, devlet kurumlarında, AKP’li belediye alanlarında yaratılış sergileri açan teşkilat. Yükselişi, sözüm ona kanser Oktar Babuna’ya ilik toplamakla başladı. Milyarlarca dolarlık servetleri var, yalılarda yaşıyorlar. Ve Maliye Bakanlığı, nereden geliyor bu değirmenin suyu, hiç sormadı. Yargı, bu teşkilatın açtığı taciz davalarını niye kabul ediyor, kimse merak etmiyor. Yoksa Türkiye’de, sadece Fethullah Gülen’e değil, Adnan Oktar’a dokunan da mı yanıyor? Ne hallere düştü bu ülke, vah ki ne vah!..

SİGMUND FREUD: “Dini fikirler, insanların en eski,en güçlü, en acil dileklerininifadesidir.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/39087/insallah_insan__Masallah_Motor_.html[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (1) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>