YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Yorumlar
BİR DAHA YAPMAYIN
RECAİ ELLİALTIOĞLU
13/10/2021
Hamit hocam merhaba, Bir olasılıktan yola çıkıp buralara kadar geldik. Komplo teorisini biraz daha komple hale getirmek gerekirse şunları ekleyebilirim. Öncelikle S-400 bir önleme füzesi olup saldırı potansiyeli olan bir düşmanı etkisiz hale getirmek için kullanılır. Ermenistan'ın bir iddiası ya da geçerli bir itirazı olamaz. Olsa da Azerbeycan ve hatta Türkiye yazılı bir belge ile Ermenistan'a karşı kullanılmayacağını beyan edebilir. Rusya'ya gelince, İsrail'in Azerbeycan'a yardım etmesine sesini çıkarmadığı gibi hiç bir askeri girişimde karşı karşıya gelmedikleri bilinen bir gerçek. Dolayısıyla Rusya'yı ikna etmek görevi İsrail'in. Türkiye bir şiir okudu diye İran küplere bindi. Şiirin devamını okumadıkki, heyecanlanma denip sakin olmaya davet edildi. Ama bir kapışma durumunda ben Azerbeycan'ın yanındayım mesajı verildi. Asıl İran'ı kızdıran İsrail'in Azerbeycan'da bulunması. Tek başına Türkiye'nin yardımı yeterli olmasına ve İsrail'le Türkiye'nin o sıralarda arasının bozuk olmasına rağmen yan yana gelmesi de garip değil miydi? İsrail'in bu hamlesinin boşuna olmadığını düşünüyorum. Selamlar, saygılar.

BİR DAHA YAPMAYIN
HAMİT SERBEST
12/10/2021
Sayın Ellialtıoğlu, S-400 füzlerinin Azerbeycan'a gitmesi ABD'yi mutlu edebilir ama Rusya'nın tepkisi ne olur bilinemez. Ayrıca, Ermenistan'ın böyle bir durumda sessiz kalacağını zannetmem. İşte o zaman ABD, Fransa gibi Batılı ülkeler de tepki koyacaklardır. Atalarımızın bir lafı vardır: "aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık".
Saygılar.


BİR DAHA YAPMAYIN
RECAİ ELLİALTIOĞLU
12/10/2021
Komplo teorisine devam: S-400 füzeleri Azerbeycan topraklarına taşınırsa hiç şaşırmam. Sebep olarak, şu sıralarda İran tehditi altında olan kardeş ülkeye yardım etmek geçerli bir bahane sayılabilir. Ayrıca ABD'nin F-35'lerden sonra, istenilen yeni F-16'ları da vermemesi durumunda tek çarenin S-400'leri yurt dışına çıkarmaya razı olmak "zorunluluğu", yine geçerli bir sebep olarak Türk halkına yutturulabilir!

ASİYEM SEVDA ÇİÇEĞİM
VELİ BİLİCİ
08/10/2021
Başınız sağolsun Sayın Bekir Cebeci Beyefendi. Hanımefendiye Allah rahmet eylesin. Sevginin hakkını vererek bir ömrü birlik ve dirlik içinde beraber geçirmek herkese nasip olmayabilir... Saygıyla selamlıyorum sizi.

HDP'nin İTTİFAK KARARI
MAHMUT DEMİRKOLLLLU
01/10/2021
hdp kimin kuklası maşası uşağı???

HDP'nin İTTİFAK KARARI
ATALAY KONUR
01/10/2021
kürt sorunu değil,hdp nin hainlik sorunu vardır.pkk nın bölücülük ve cinayet sorunu vardır..hdp liler adan aldatmasın. ..şunu kabul etsinler üst kimlikte türküz desinler ve pkk hayvanlarına uymasın lar

ASİYEM SEVDA ÇİÇEĞİM
HAMİT SERBEST
30/09/2021
Başınız sağ olsun Bekir bey. Eşinizin vefatına üzüldüm. Mekanı cennet olsun.

YENİLENEBİLİR ENERJİ TAMAM, ŞİMDİ KARBONSUZLAŞTIRMA DESTEKLENMELİ. YERLİ BİR YEŞİL HİDROJEN SANAYİİ OLUŞTURMALIYIZ.
NACİ HARMANCI
11/09/2021
Elinize sağlık hocam. Güzel bilgiler verdiniz. Hidrojen enerji kaynağı olarak Karadenizin dibindeki Hidrojen sülfür yataklarından bahsetmediniz. ayrıca yeşil enerji yerine geçecek olan Bor madeninin füze yakıtı olarak kullanılması söz konusu olduğuna göre bizde mebzul miktarda bulunan bu madenin demir çelik endüstrisinde kullanılmasının da teşvik edilmesi (ergitme ısısının yükseltilmesinde kullanılarak) gerektiğine değinmediniz. Şayet elektrik enerjisi üretiminin fosil kaynaklara ihtiyaç duyulmadan üretilmesi bu kaynaklardan sağlanması halinde aliminyum üretiminde kullanılan "elektrik ark selülleri" demir cevherinin ergitilmesinde kullanılırsa (bu tekniğin uygulanabilir olup olmadığını bilmiyorum) yine düşük karbon salınımına katkısı olup olmayacağı konularında da bilgi verirseniz seviniriz. Not: Bor madeninin zenginleştirilmesi sırasında ticari olmayan %23 tenörlü atık (pasa 0-03 mm) demir çelik sektöründe cüruf oluşumuna katkı için ithal florid yerine kullanılıyordu. (1985-90 yıları) Şimdiki durumu bilmiyorum.

ŞİRKETLERE 2022-2024 OVP NELER SÖYLÜYOR?
HAMİT SERBEST
08/09/2021
Bu yaşa kadar kolay bir yıl yaşamadık dersek yalan olmaz. Sevgi ve saygılar.

BİR DAHA YAPMAYIN
HAMİT SERBEST
28/08/2021
Hocam, Yorumunuz çok ilginç, ufkumu açtınız. Teşekkür ederim. Hamit

YANAN ORMANLAR İÇİN 'DOĞAL YENİLENME' ÖNERİSİ
HAMİT SERBEST
10/08/2021
Sayın Akurgal, Doğrusunun hangisi olduğunu bilmiyorum. Bir çok yerde kendi haline bırakılırsa 20-25 yılda orman eski haline döner görüşü ısrarlı olarak tekrarlanıyordu. Ben de bu haberi siteye yükledim. Sevgi ve saygılar. Hamit

YANAN ORMANLAR İÇİN 'DOĞAL YENİLENME' ÖNERİSİ
ALİ AKURGAL
09/08/2021
Yangında minerallerine indirgenmiş olarak bütün yanan orman, küllerde duruyor. İlk şiddetli yağmurda yıkanıp gitmeden, bu külleri toprağa karıştırarak (sürerek / belleyerek) kazansak iyi olmaz mı?

PANDEMİ,TARIM VE GIDA.....
HAMİT SERBEST
07/06/2021
Sevgili Hocam, Güzel ve aydınlatıcı yazın için teşekkür ederim. Ama itiraf etmeliyim ki, okurken yüreğim daraldı. Sevgi ve saygılarımla.

SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP
İSMET AYDEMİR
23/05/2021
HAVANIN KÖTÜSÜ TEZ İYİ OLUR İNSANIN KÖTÜSÜ İYİ OLMAZ! CAN ÇIKAR HUY ÇIKMAZ! 
ATI ÇALAN HIRSIZ ÜSKÜDARDAN KARŞIYA ŞİŞHANEYE GEÇTİ, SÜR EŞEĞİNİ NİĞDEYE... 

HALKLAR KARDEŞ, HÜKÜMETLER KALLEŞLERDİR. YELKENSİZ GEMİNİN SADECE BİR ODASINDA YANGIN OLSA BİLE TÜM GEMİ TEHLİKEDEDİR. 

SİGARA İÇKİ KUMAR UYUŞTURUCU SİLAH KERHANE TÜM ÜLKELERDE YASAL OLARAK VAR OLDUĞUNA GÖRE, YELKENSİZ GEMİNİN DÜMENLERİNDE EŞKİYALAR, YANİ ALİ BABA VE KIRKHARAMİLER,  VARDIR. 

 PİR SULTAN ABDAL BEŞ YÜZ YIL ÖNCE SİVASDA,  ASILIRKEN, HAYKIRMIŞTI: -GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANAMAZ, EŞKİYALAR DÜNYAYA EBEDİYYEN HÜKÜMDAR OLAMAZLAR!


SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP
SELÇUK GÖNDERMEZ
22/05/2021
ellerin ağrımasın.başın hep dik kalsın yılmaz dikbaş

İŞTE BUDUR 19 MAYIS
HAMİT SERBEST
19/05/2021
Hocam merhaba, Özlettiniz kendinizi. Kaleminize sağlık. Yazılarınız geleceğe yönelik ümitlerimizi canlı tutmamızı sağlıyor. Sevgi ve saygılarımla.

SİYASET BİR KAMU HİZMETİDİR
SELÇUK GÖNDERMEZ
16/05/2021
elleriniz ağrımasın ne güzel yazmışsınız..

ÖZDEMİR SABANCI 80 YAŞINDA
HAMİT SERBEST
16/05/2021
Sevgili Koral, Kalemine sağlık, çok güzel anlatmışsın. Özdemir Sabancı için Sabancı Holding'in lokomotifi idi demek sanırım yanlış olmayacak. Hayatta olsaydı kim bilir daha neler başaracaktı... Hem O'na hem de ülkeye yazık oldu. Hamit

KISA VADELİ BİR EKONOMİK PERSPEKTİF
NİHAT TANER
06/05/2021
Çok aydınlatıcı bir değerlendirme. Teşekkürler.

SEVGİ CENNETİN PASAPORTUDUR
HAMİT SERBEST
06/05/2021
Bekir bey merhaba, Kaleminize ve aklınıza sağlık. Söyledikleriniz çok doğru ve Müslüman olduğunu söyleyen herkesin de benliğine insan sevgisinin işlemiş olması gerekir. Aslında sadece insan değil, doğayı ve evrenin bütününü sevmeli ve saygı duymalıdır. Bunlar tartışılmayacak hususlar olmalı ama çıkıp "kindar gençlik yetiştireceğiz" deniyorsa bunu nasıl yorumlamalıyız onu da keşke söyleseydiniz. Bir konuya daha değinmek isterim, söylediklerinize Nurettin Yıldız'ı referans gösteriyorsunuz. İslam adına beyanları tartışma konusu olan bir kişiyi niçin referans aldığınızı anlayamadım. Bir önceki yazınızda da yine bu kişiye referans vardı ve üzüldüm. Saygılarımla.

MUSTAFA BALBAY, "128 milyar dolar… Hazinedeki Paslı Teneke!"
İSMET AYDEMİR
17/04/2021
MİLLETİN MALI DENİZ YEMEYEN DOMUZ EŞKİYALAR DÜNYAYA EBEDİYYEN HÜKÜMDAR OLAMAZLAR. YARİN AL YANAĞINDAN GAYRİ HER ŞEY ORTAK OLACAK MAL SAHİBİ MÜLK SAHİBİ NEREDE BUNUN İLK SAHİBİ MAL DA YALAN MÜLK DE YALAN AL BİRAZDA SEN OYALAN BU DÜNYADA BAKİ KALAN HOŞ BİR SEDADIR.

ÖZDEMİR İNCE, "BİR HÜKÜMLÜ ERİN MEKTUBU"
İSMET AYDEMİR
14/04/2021

DÜNYADAKİ TÜM HÜKÜMETLER ALİ BABA VE KIRKHARAMİLERİN KUKLALARIDIR.

DÜNYADAKİ TÜM GEREK ASKERLER, POLİSLER, JANDARMALAR TAZILARDIR

TÜM EŞKİYA ÖRGÜTLERİ İSE TAVŞANLARIDIR.

HER İKİ TARAF DA SİLAHLARINI AYNI SİLAH FABRİKALARINDAN ALIYORLAR...

TAVŞANA KAÇ TAZIYA TUT, DİYORLAR.

BUNU GÖRÜP DE GENÇLERİNİ ASKER, POLİS YAPANLARA SÖYLEYEBİLECEK İYİ SÖZ ŞUDUR: HATANIZI TEKRARLAMAYIN

TÜM HALKLAR KARDEŞ

TÜM HÜKÜMETLER KALLEŞLERDİR

UĞUR MUMCULARA MUAMMER AKSOYLARA BAHRİYE ÜÇOKLARA SELAM OLSUN...BİR DIŞ POLİTİKA ANALİZİ
RECAİ ELLİALTIOĞLU
12/04/2021
Rusların Fırat’ın DOĞUSUNA geçmesine davetiye çıkararak ... olacak

MONTREUX
RECAİ ELLİALTIOĞLU
06/04/2021
Bir deli kuyuya bir taş atmış 104 akıllı taşı çıkarayım derken paranoyak cahiller sürüsü onları kuyuya itmiş

AKLIMIZLA GERÇEKTEN ALAY EDİLİYOR MU?
İSMET AYDEMİR
02/04/2021

GAZIN AYAĞI

DEMOKRASİ, YANİ HALK YÖNETİMİ. NASIL YANİ?

ARABA TAMİRİNİ ÖĞRENMEYEN BİRİNE ARABA TAMİR ETTİRİLİR Mİ?

FİDANLARI AŞILAMAYI BİLMEYENE AŞI YAPTIRILIR MI?

ELEKTİRİK TESİSATINI DÖŞEMEYİ BİLMEYENE BU DALDA USTALIK GÖREVİ VERİLİR Mİ?

ALKOL, SİGARA, KUMAR, UYUŞTURUCU ZARARLI OLDUĞU BİLİNDİĞİ HALDE, BUNLARI KULLANANLARLA KULLANMAYANLAR EŞ TUTULABİLİNİR Mİ?

KOMBASSAN, TÜPRAŞ, JETPA ÜÇ KAĞITLARINA İZİN VEREN YÖNETİM, TOPLUM YÖNETİMİ OLABİLİR Mİ?

SEÇİM KANUNUNA AYKIRI OLARAK, JETPA SORUMLUSU JET FAZILLA YER DEĞİŞTİRDİRİLEN GÜRCİSTAN YAHUDİLERİNDEN RTE, AZMANİSTANDA BEYAZ SARAYDA 2002 SENESİNDE massad ve cia acanlarıyla üçbuçuk saatlik gizli görüşmeden sonra VANDA BASIN YAYIN KURULUŞLARI ÖNÜNDE HAYKIRMADI MI?

-BEN, AZMANİSTANIN VE İSRAİLİN BÜYÜK ORTA DOĞU PROJELERİNDE, YANİ TEVRATA GÖRE KIZILDENİZLE FIRAT ARASINDA BİR DE HİTİT ÜLKESİNDE YANİ TÜRKİYEDE BÜYÜK KUTSAL İSRAİLİ KURMA ÖNGÖRÜLERİNDE EŞ BAŞKANLARINDAN SADECE BİRİYİM.

DİĞER EŞBAŞKANLAR İSE DİĞER PARTİ BAŞKANLARIDIR!

23 SENE İÇİN BEN GÖREVLENDİRİLDİM, DEMEDİ Mİ?

SAĞIR SULTANLAR BUNLARI DUYDULAR.

TSK, YANİ TÜRKİYE SİYONİST KUVVETLERİ KOMUTANLARI, ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ, YARGITAY, DANIŞTAY HAKİMLERİ, AVUKATLAR, HEKİMLER BİRLİKLERİ, DİTİP, TÜM CAMİ HOCALARI, TÜM PAPAZLAR, TÜM SİNAGOGLAR BU İHANET İTİRAFINI DUYMADILAR.

HEM DE 29 KERE AÇIKLANMASINA RAĞMEN…

DOĞRU BİLGİLERDEN UZAK BIRAKILMIŞ TOPLUM; KOYUN, KEÇİ, MANDA, İNEK, ÖKÜZ, EŞEK, KÖPEK, ÇAKAL, TİLKİ GİBİ HAYVANLARIN DAVRANIŞLARINI GÖSTERDİLER, GÖSTERİYORLAR DA...

ÖKÜZLER KADAR OLAMADI TOPLUM GİTTİ...

8 YAŞIMDAYKEN BİR ÇİFT ÖKÜZÜMÜZLE ÇİFT SÜRMEK ZORUNDAYDIM.

BABAM ANAMLA ANLAŞMIŞ VE EVDEN BİR BAHANE İLE UZAKLAŞMIŞ.

-OĞLUM HAVLİDE ÇİFT SÜRÜLECEK, BABAN EVDE YOK. SEN İKİ SAAT KADAR ÖKÜZLERLE ÇİFT SÜREBİLİR MİSİN, DİYE YALVARAK SORDU.

KÜÇÜCÜK VE KUVVETSİZDİM, SABANA İYİ ÇÖKEMİYORDUM. ÖKÜZLER DÖNÜP DÖNÜP BANA BAKIYORLARDI.

TARLAYI SABANA SIYIRTIRDIM.

İKİ SAAT KADAR UĞRAŞTIM.

ÖKÜZLER YERE YATIVERDİ.

GERİ DÖNÜP BANA BAKIYORLARDI.

-ANA ANA, ÖKÜZLER YATTI, DİYE SESLENDİM.

-AFERİN OĞLUM. ÇOK GÜZEL ÇİFT SÜRDÜN.

ÖKÜZLER ACIKTI, YAL İSTİYORLAR.

ONLARIN BOYUNDURUKLARINI ÇÖZ. DEDİ. ÇÖZDÜM ÖKÜZLERİ, EVE GETİRİP YAL VERDİM.

EVE GELİNCE BİR AFERİN DAHA ALDIM.

YOĞURT VE YUMURTA VERDİ ANAM BANA.

ÖKÜZLERİN BAKIŞLARI HALEN GÖZLERİMİN ÖNÜNDE.

ÜÇ YAŞIMDAN ONİKİ YAŞIMA KADAR ÇOBANLIK YAPMA ZORUNDAYDIM.

500 SENE ÖNCE SİVAS CİVARINDA PİR SULTAN ABDALIN BÖLGESİNDE YAŞAYAN AŞIKOĞULLARI SÜLALESİNDE BALA EĞİTİM ŞEKLİ İMİŞ ÇOBANLIK...

UZUN LAFIN KISASI, ÖKÜZLER KADAR OLAMADIK GİTTİ.

SEÇİMLERE KATILMAYIN, DİYE KAÇ DEFA SÖYLEDİK, YAZDIK.

NUH DEDİLER, PEYGAMBER DEMEDİLER.

Biline.

İSMET AYDEMİR

02/04/2021

 

Toplam: 1254 sonuç, 1-25 gösteriliyor
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 »Sonraki


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>