YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...


Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye imza atmak üzere. Şehrin her sokağına yerleştirilen Mobese kameralarına yansıyan heyecan dolu görüntüleri değerlendirme kararı alan Adana Emniyeti, "Mobese 01" adlı dizi için Netflix'le 13 bölümlük bir anlaşma yaptı...İlk 3 bölüm hazır

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Adana Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Akın Yörükçü, süresini 45 dakika olarak düşündükleri "Mobese 01" için ilk 3 bölümün montajının tamamlandığını belirtirken, projeyle ilgili olarak da şu bilgileri verdi:
"Değerli basın mensupları, Adana sokaklarında kaydedilen görüntülerin sosyal medyada ve Youtube'da gördüğü ilgi hepinizin malumu. "Adana'da sıradan bir gün" başlığıyla yayınlanan videolar olsun, gif ve caps'ler olsun paylaşım rekorları kırıyor. Adana bu konuda gerçek bir marka şehir desek sanırım abartmış olmayız.

İşte biz de bu görünütlerin çoğunu kaydeden Mobese kameralarının esas sahibi ve yayıncı kuruluşu olarak hem halkımıza daha yüksek bir seyir zevki sunmak hem de bu yayınlardan kurumumuza gelir elde etmek düşüncesiyle yola çıkarak böyle bir projeye imza attık. Başta bu yayınları emniyet müdürlüğümüzün Youtube kanalı üzerinden yapacaktık ancak projeden haberdar olan yapımcıların yoğun ilgisi planlarımızda değişikliğe neden oldu. Pazarlıklar sonucunda dizimizin yayın hakları için Netflix'le anlaştık. İnşallah çok yakında Adana'nın heyecan verici sokaklarından her hafta farklı maceraları HD kalitesinde izleyeceksiniz..."

"Adliye içinin yayın hakları da alınacak"

Dizide Adana Adliye'sinden görüntülere de yer vermek istediklerini ancak Adliye içinin Adalet Bakanlığı'nın yetki alanına girmesi nedeniyle telif hakları konusunda sıkıntılar yaşandığını aktaran Yörükçü, "Yine de biliyorsunuz oradaki kavgaların çoğu adliye dışına taşıyor ya da direkt orada başlıyor. O civardaki Mobese kameralarımızdan aldığımız görüntülere dizide bol bol yer vereceğiz" derken, Adliye'nin iç kısmının yayın haklarıyla ilgili olaraksa İçişleri ve Adalet Bakanlıkları arasında yazışmaların sürdüğünü ifade etti.

+16 uyarısıyla yayınlanacak

Yörükçü, diyaloğu olmayan, sadece aksiyon görüntülerinden oluşan "Mobese 01"i dünyaya pazarlanmasının da oldukça kolay olacağına dikkat çekerken, bu sayede elde edilecek gelirle ilerleyen dönemlerde daha fazla sayıda ve daha üstün niteliki kameralar alınarak yayın kalitesinin artırılacağını da sözlerine ekledi. Dizinin +16 uyarısıyla yayınlanacağını hatırlatan Yörükçü, vatandaşları dizide izlediklerini evlerinde ve şehirlerinde uygulamamaları konusunda da şimdiden uyardı.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=322820


 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>