YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Ye, Dua Et, Sev
Yazar: EFSUN ERKEMEN | Tarih: 16/10/2010 | Saat: 15:35

Yine bir filme gittim. Geçtiğimiz günlerde arkadaşım Pelin’in mamasında bir kitap gördüm “Ye, Dua et, Sev”, hemen ilgilendim. Hem filmini izlemiş, hem kitabını okuyor, işte ben bunu yapamam. Okuduğum kitabın filmini mutlaka izlemek isterim ama izlediğim filmin kitabını okuyamam.  Ee nasıl olsa filmi çekilmiş gidip kolaycana 2 saatte izleyelim dedik.

Arkadaşlarımız Pınar-Hasan ikilisiyle gittik filme. Her Perşembe erkekler “Kurtlar Vadisi” biz “Fatmagül’ün Suçu Ne?” izliyoruz ve ayrı odalarda takılıyoruz. Sinemada da genellikle ayrı filmlere gireriz. Ama dün akşam biz kızlar bastırdık aynı filme girmek için.

Fuayede yürürken Hasan başladı homurdanmaya “Lan oğlum duygusal bu film”. Ben de hemen atladım, bu sizin için bir yükleme olacak, ne eksikse onu yüklüycez size. Benim kocam zaten yeni buluşu ozon terapiye gitmiş ki uyuycak yer arıyor. Biz bu hislerle salona yerleştik.

Başrolde yazarlık yapan genç kadın rolünde Julia Roberts botokslu dudaklarını büzüp duruyor. Sürekli gezen ve bunları yazan bir kadının mutluluk arayışı diyebiliniz bu filme. Amerikalı kadın bir geze sırasında tanıştığı Bali’deki facının kehanetlerinden çok etkileniyor. Ve bence falcının öngördüğü kaderi eliyle aynen yazıyor. İşe kocasını boşamakla başlayan kadının filmde beni en çok etkileyen sözü “hiç kimse görmeden arka kapıdan tüymek istiyorum” oldu.

Filmde güzel bir İtalya turu yapıyorsunuz, bu arada filme sakın aç gitmeyin zira o makarnaları hüplettiklerini izledikçe çıldırabilirsiniz. Bunalıma girince kadınların ne kadar çok yemek yiyebileceğini bu filmde bin kere daha izleyebilirsiniz. Güya çok kilo aldığı iddia ediliyor, kotlara giremez oluyor ama kadın filmin sonuna kadar dal gibi fiziğiyle arz-ı endam ediyor. Burada verien mesaj şu “eğer kilo alma kaygısıyla yerseniz şişersiniz, yok eğer hiç düşünmeden tıkınırsanız heç bişey olmaz”. Valla ben her şeklini denedim bu yeme işinin benim çıkardığımız sonuç ise “Yiğen içer, içen şişer”.

Ardından Hindistan’ın iğrenç sokaklarında geziniyorsunuz ve yoga gibi seanslara katılıyorsunuz. Buradaki çiçekler içindeki düğün sahnesi çok tatlı. Son olarak Bali’deki falcıya giden kadın oralarda takılırken “Barcelona Barcelona” filminden tanıdığımız yakışıklı dul adam ile tanışıyor ve özetle hayatının aşkını buluyor. Filmin tamamını anlatmış gibi oldum diye gitmekten vazgeçmeyin. Görselliği yüksek bir film, yani seyirlik sahneler var. Böyle bir senaryoda seksi bol bol soslayabilirlerdi ama hiç gerek duymamışlar. Müzik seçimleri başarılı. İzleyin bakalım, siz olsanız o rolde Julia Roberts’ı mı oynatırdınız? Filmin en büyük tavsiyesi : insanları bunalımdan kurtaracak tek şey deli gibi bir aşkmış.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>