YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    OKUYAN KOALA

TERÖR VARSA EKONOMİ YOKTUR.
Yazar: ZAFER ATUN | Tarih: 26/04/2019 | Saat: 10:18

Terörün yoğun olarak yaşandığı ve yaşamın bir parçası olduğu ülkelerde insanlar canlarının derdinde olduklarından ekonomi ikinci plana atılır. Ekonomi önemlidir ama bir o kadar da önemsizdir. Can daha tatlıdır çünkü.

Türkiye gündem açısından çok dinamik ve değişken bir ülke. Gündem bir anda aniden değişiverir. Fakat seçimler bittikten sonra üzerinden 25 gün geçmesine karşın gündem değişmiyor, söylemler ise gittikçe sertleşiyor. Üzerine bir de ana muhalefet partisi liderine Linç girişimi, siyasal ortam sakinleyeceğine gittikçe sertleşiyor, uzlaşmasız bir hal alıyor. Önümüzdeki günlerde yaklaşan 1 Mayıs ise bence yeni bir endişe kaynağı. Olayın biri bitmeden diğeri başlayabilir.

Toplum devamlı teyakkuz halinde kalır, bozuk olan toplumsal psikoloji daha da bozulur. Bir de siyasi suikast gerçekleştirilirse (büyük çoğunluğun sevdiği benimsediği bir siyasi kişi öldürülürse) işte o kaosa veya Türkiye’de hedeflenen iç savaşa evrilmedeki son nokta olur. Ondan sonra zaten belimizi doğrultamayız.

Bu olabilecek olan karışıklık ve kaos kimlere yarar, kimler hangi ülkeler bu olacaklardan kazanç ve yarar sağlar. Görülmesi gereken budur.

Kurtuluş savaşı bitiminde Lozan’daki barış görüşmelerinin bir akşamında İsmet paşayı davet eden İngiliz ve Amerikan delegeleri paşaya Türk heyeti ile çok çetin görüşmeler olduğunu, ülkesinin ise çok yıpratıcı bir savaştan yeni çıktığını, harap ve bitap durumdaki ülkenin yeniden inşa edilmesi gerektiğini ancak paralarının olmadığını sonuçta ihtiyaç duyulan paranın da kendilerinde olduğunu, kendilerinden para istenildiği zaman, o gün, kazanılan tüm kazanımların teker teker geri alınacağını tüm açıklığı ile söylemişlerdi.

Evet maalesef biz dişimizle tırnağımızla binlerce şehit kanıyla sulanan bu topraklarda Cumhuriyeti 100 sene bile muhafaza edemedik.

Şu an ülke aynı Atamın dediği gibi dört bir yanı düşmanla sarılmış, gaflet ve dalalet içerisinde gerek yerli işbirlikçiler gerekse emperyalist güçler tarafından bölünüp parçalanma safhasına getirilmeye çalışılıyor.

Bu yönde türlü provokasyonlar, türlü komplo ve kumpaslar fiiliyata geçiriliyor. Ülke insanının arasına kin ve düşmanlık tohumları ekilip insanlar kutuplaştırılıyor. Aslında o operasyon bitti, insanlar birbirlerine karşı çoktan kutuplaştılar ve düşman hale getirildiler.

Bunun sayısız örneği yakın tarihimizde görülebilir.

Sivas’ta gerçekleştirilen Madımak olayı, Suruç’ta gerçekleştirilen onlarca gencin yaşamına mal olan acımasız bombalama, Ankara’da gerçekleşen Gar katliamı, gene Ankara kızılaydaki bombalı araç patlaması ve en son Ankara Merasim sokakta gerçekleşen patlamalar ayrışmayı perçinledi ve insanları iyice bencilleştirip yabancılaştırdı. Ankara garının önünde olayın hemen ardından ölen insanlar için anma ve taziye adına oraya konan karanfilleri hırs ve nefretle tekmeleyen çiğneyen insanlar daha dün gibi.

Bugün 50-60 yıl öncesinin o birbirine tutkun, yardımsever iyi niyetli ve güzel insanları günümüzde artık maalesef yok. Kılıçdaroğlunu yumruklayan cahil, ifadesi alınıp neredeyse taltif edilerek serbest bırakıldı. Yaşanan olayda ilginçtir hiç sanık yok. Üstüne olayın üstü hemen kapatılıverdi. Halbuki olan biten çok ciddi bir olaydır. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde böyle bir şeyin olması düşünülemez bile.

Emperyal güçlerin hedefinde Türkiye’de bir iç savaş, iç karışıklık, kaos çıkması/çıkartılması hedefi var.
Bu gerçekleştiği anda ülke parça pinçik edilip darmadağın edilecek.

Son yağmalanacak emtialar yağmalanacak ülke toprakları emperyallerce paylaşılacak.

Ülkenin içinde bulunduğu gizli işgal açık askeri işgalle (Nato kanalıyla ülkeye müdahale(demokrasi getirilmesi)) yer değiştirecek.

Ülke insanı emperyal çok uluslu şirketlerin kölesi haline getirilip yarı aç yarı tok yaşar hale gelecekler. Ülkenin son kalan yeraltı ve yerüstü kaynakları yağmalanacak.

Sonunda Türkiye Cumhuriyeti değil Türkiye birleşik devletleri elde kalacak. O da bir sürü küçük devletçikler ile tümleşik görünecek.

Bu olanlardan sadece biz zararlı bizim haricimizdeki herkes kârlı çıkacak.

Eğer hala bu cahil ve yobaz kafada gitmeye devam edersek. Maalesef olacaklar bunlar.

Tarihten ders almak gerekir, Yugoslavya örneği yakın tarih. Bugün Yugoslavya diye bir ülke maalesef yok. O coğrafyada irili ufaklı bir sürü küçük devletçik var.

Aklımızı (tüm ülke olarak) başımıza almazsak süre gerçekten artık çok kısaldı. Önümüzdeki günler her bir kışkırtma ve provokasyona gebe.

Aklımızı kullanıp tuzağa düşmemeli çok ama çok dikkatli olmalıyız.

Umarım Önümüzdeki günlerde yaşayacağımız 1 Mayıs kazasız belasız atlatılır.

Umarım siyasi bir risk gerçekleşmez.

Umarım YSK ülkenin mahfı anlamına gelebilecek bir karar vermez.

Ekonomi yürümediği için umarım terör hortlamaz.

Umarım 23 Nisan’da gelecekten beklentisi kalmayan ve başka bir ülkede okumak ve başka bir ülkenin vatandaşı olmak isteyen genç dimağlara biraz olsun umut aşılanır.

Umarım bu ülkenin en önemli zaferlerinden biri olan Çanakkale zaferinin yıldönümünde Türklerin Çanakkale’deki anma/tören alanına girişleri bir daha asla yasaklanmaz.

Umarım artık gözümüzün önünü tüm netliği ile görür tüm alınması gerekli tedbirleri gecikmeden alırız.

Umarım…

Zafer ATUN
25/04/2019
zaferatun.wordpress.com[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>