YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    ERCAN AKARPINAR

AÇILIM YENİDEN
Yazar: ERCAN AKARPINAR | Tarih: 22/12/2009 | Saat: 17:40

    TÜRK İŞİ AÇILIM ANCA BU KADAR OLUYOR GALİBA. ÜLKEMİZDEKİ ANA SORUNLARI ELE ALMAYAN BİR BAKIŞLA , KÜRT SORUNU ÇÖZÜM YERİNE ÇORBAYA DÖNDÜ. ŞİMDİ BU İŞİ TEKRAR KONUŞULABİLİR HALE GETİRMEK HERKESİN VAZİFESİ.

  BAZI HUSUSLARI TEKRAR HATIRLAMAKTA FAYDA VAR.

- 12 EYLÜL KÜRTLERE KARŞI YAPILMADI VE 12 EYLÜL DİYARBAKIR CEZAEVİNDEN İBARET DEĞİL. İHTİLALİN BİR ZARARI DA ZİHİN HARİTAMIZI SİLMESİYDİ. 12 EYLÜLÜ TAKİP EDEN YILLARDA HATIRLARSAK KÜRT,ALEVİ, SENDİKA,ÖZGÜRLÜK VS SÖZCÜKLER KORKU YARATAN, İHANET ÇAĞRIŞTIRAN KAVRAMLARDI. BUNLARIN TARİHİ BOYUTU OLDUĞUNU GÖRMEYE BİRAZ ZAMAN GEREK.

- NE KADAR GERİYE GİDİLİRSE TARİHİ GELİŞİMİ VE DİĞER BOYUTLARI DAHA İYİ DEĞERLENDİRİLEBİLİR. 60'LARDA MARKSİST HAREKET,ÖNCESİNDE SALTANAT VE HİLAFETİN ORTAK BAĞ OLMAKTAN ÇIKIŞINA TEPKİ,TANZİMATTA MERKEZİLEŞMEYE VE FEODAL YETKİLERİN TIRPALANMASINA DİRENÇ, DAHA GERİLERDE ALEVİ-Şİİ VE SÜNNİ GERİLİMİ VE TABİKİ YERLEŞİK YAŞAM TARZI İLE GÖÇERLİK.

- DEMOKRATİKLEŞME ŞÜPHESİZ TERÖRÜ BİTİRMEZ. TABİKİ TERÖRDE DEMOKRATİKLEŞMENİN GECİKTİRİLME BAHANESİ OLAMAZ. AMA DAHA İYİ İŞLEYEN BİR DEMOKRASİ TERÖR TANIMI ÜZERİNDE FİKİR BİRLİĞİ YARATIR. BİRİ İÇİN TERÖRİST DİĞERİ İÇİN GERİLLA OLMAZ.

-HÜKÜMETİN YAPTIĞI GİBİ MADDE MADDE BEKLENTİ YARATILMAZ,YARATILIRSA NE VERSEN YETMEZ.ESAS OLAN SORUN VAR DİYENLERİN,SORUNLARINI VE FARKLI ÇÖZÜM YOLLARINI ORTAYA KOYUP DEMOKRATİK,HUKUKİ , SİYASİ MÜCADELELERİNİ VEREBİLMELERİ ÖNÜNDEKİ ENGELLERİN KALDIRILMASIDIR. ENGEL OLMASIN Kİ KİMSE NE YAPALIM SORUNLARIMIZA DEMOKRATİK ÇÖZÜM YOLU KAPALI DEMESİN.

-SAĞ SİYASET ANLAYIŞI YILLARDIR İKİ ANA PARTİ OLMALI DİYOR. BUNU SAĞLAMAK İÇİN SEÇİM BARAJI GETİRİYOR. AYRICA KOALİSYON KORKUSUDA OLUNCA MANTIKLI GİBİ GÖRÜNÜYOR. AMA İNSANLAR HENÜZ MERKEZİLEŞMEMİŞSE, YANİ KÜRTLÜĞÜ İLE ALEVİLİĞİ İLE YAHUT BAŞKA AİDİYETLERİ İLE İLGİLİ SIKINTISI VAR İSE ÖNCE BUNU HALLETMEK İSTEYECEKTİR. KENDİSİNE DAYATILAN TARZDA YAŞAMAK ZORUNDA KALMAMALIDIR. BUNUN ÖNÜNÜ AÇMANIN ÖN ŞARTIDA MECLİSİN ÜLKENİN TAM VE NET FOTOĞRAFINI ÇEKEBİLMESİNİ SAĞLAMAKTIR. YANİ SEÇİM BARAJINI TEKNİK OLARAK MÜMKÜN EN ALT SINIRA ÇEKMEK GEREKİR.

-KOALİSYON KORKUSUNU ELE ALDIĞIMIZDA DA ÜLKEMİZİN ESAS AÇILIM GEREKTİREN SORUNU ORTAYA ÇIKAR. YÜRÜTMENİN ELİNDEKİ İSTEDİĞİNİ ZENGİN ETME VE İSTEDİĞİ YAŞAM TARZINI DAYATMA YETKİSİ. 2001 KOALİSYON HÜKÜMETİ BÜTÇE DIŞI FONLARI TASFİYE EDEREK, MERKEZ BANKASINI VE KAMU BANKALARINI DAHA ÖZERK HALE GETİREREK BU KONUDAKİ EN KAPSAMLI İŞLERDEN BİRİNİ YAPMIŞ OLDU. DEVAM EDEREK BELEDİYELEREDE SIÇRAMIŞ OLAN BU HADDİNİ AŞAN YETKİLERİ DÜZELTMELİYİZ. İKTİDARA KİM GELİRSE GELSİN İŞLEYEN BİR REKABETÇİ PİYASA VE BÜTÇE DİSİPLİNİ MECLİSİN PARÇALI YAPISININ OLASI SAKINCALARINI ORTADAN KALDIRIR. YETKİLERİ SINIRLANDIRILMIŞ BİR YÜRÜTME NETİCESİNDE HİÇ DEĞİLSE BELKİ CUMHURBAŞKANIMIZI BAŞBAKAN DEĞİLDE BİZLER SEÇERİZ.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (1) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>