YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    ÜSİMP VE BEBKA İŞBİRLİĞİ İLE BURSA İLİ İÇİN RAPOR HAZIRLANACAK
Yazar: ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ MERKEZLERİ PLATFORMU | Tarih: 01/08/2018 | Saat: 13:38

Bölgesel İnovasyon Ekosistem Ağı Haritası ve Raporu hazırlanması konusunda küçük ölçekli bir pilot çalışma için Bursa ili seçilmiştir. Saha analiz çalışmasında ÜSİMP İnovasyon Karnesi araç olarak kullanılacaktır.

UNDP tarafından fonlanan Toplam Faktör Verimliliği Politika Çerçevesi Geliştirilmesi Destek Projesi kapsamında 02-05 Temmuz 2018 tarihleri arasında Ankara’da Ekosistem Analizi Eğitimi gerçekleştirilmiştir. Ekosistem analizi eğitimi sonrasında söz konusu uygulamaların yaygınlaştırılması amacı ile Ajansımız pilot olarak seçilmiştir. Bursa ili özelinde ekosistem analizi kapsamında saha analizleri gerçekleştirilecektir. Başta BEBKA olmak üzere, çalışmaya katılan diğer Ajanslardaki personelin uygulamalı eğitimler ile bilgi ve becerileri artırılacak olup, Bursa ili için küçük ölçekli pilot bir Bölgesel İnovasyon Ekosistem Ağı Haritası ve Raporu hazırlanacaktır.

Söz konusu çalışma kapsamında ÜSİMP İnovasyon Karnesi’nin bir Oda ve/veya Sanayi bölgesi nezdinde katılımcılara tanıtılması hedeflenmektedir. Proje kapsamında, firmaların sisteme giriş yaparak sonuçlarının yorumlanması için pilot çalışma yürütülecektir.

*****

BEBKA, EKOSİSTEM ANALİZİNDE PİLOT KALKINMA AJANSI OLDU…

Toplam Faktör Verimliliği Politika Çerçevesi Geliştirilmesi Destek Projesi kapsamında, Ankara'da düzenlenen Ekosistem Analizi Eğitimi sonrasında BEBKA Ekosistem Analizinde Pilot Kalkınma Ajansı oldu.

Toplam Faktör Verimliliği Politika Çerçevesi Geliştirilmesi Destek Projesi kapsamında, Ankara'da düzenlenen Ekosistem Analizi Eğitimi sonrasında BEBKA Ekosistem Analizinde Pilot Kalkınma Ajansı oldu.

Ekosistem analizi uygulamalarının yaygınlaştırılmasına yönelik yapılacak çalışmalar kapsamında, Bursa ili özelinde saha analizleri gerçekleştirilecektir. 30 Temmuz 2018 günü başlayan çalışma Ege Üniversitesi Yenilikçilik ve Girişimcilik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Serdal Temel ve EBİLTEM-TTO Uzmanı Çetin Akın tarafından yönetilecek olup başta BEBKA olmak üzere, çalışmaya katılan Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı, Dicle Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Çukurova Kalkınma Ajansıpersonelinin uygulamalı eğitimler ile bilgi ve becerileri artırılacak, Bursa'nın küçük ölçekli bir Bölgesel İnovasyon Ekosistem Ağı Haritası ve Raporu hazırlanacaktır.


BEBKA'nın koordinatörlüğünde 3 Ağustos tarihine kadar sürecek olan ilk çalışmanın ardından, Ağustos ve Eylül aylarında veri toplama, takip ve değerlendirme çalışmaları sonrasında paydaş çalıştayı düzenlenecektir.

Söz konusu çalışmanın ilk aşamasında 2 Ağustos 2018 tarihinde Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren firmalara yönelik Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP) İnovasyon Karnesi tanıtımı amacıyla bir toplantı yapılacaktır.Toplantı ardından belirlenecek firmalar da ÜSİMP İnovasyon Karnesinin uygulanması hedeflenmektedir.

Toplam Faktör Verimliliği Politika Çerçevesi Geliştirilmesi Destek Projesi; Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen bir teknik yardım projesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından uygulanmaktadır. Nihai faydalanıcısının T.C. Kalkınma Bakanlığı ve Kalkınma Ajanslarının olduğu proje ile, Toplam Faktör Verimliliği'nin istenen oranda artmasının önündeki engellerin belirlenmesi, bu engellerin ortadan kaldırılmasına yönelik politika çerçevesi geliştirmesi ve bu politika çerçevesinin pilot uygulamalarla test edilmesi hedeflenmektedir. Toplam Faktör Verimliliği Politika Çerçevesi Geliştirilmesi Destek Projesi kapsamında, Ankara'da 2-5 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Ekosistem Analizi Eğitimi sonrasında BEBKA Ekosistem Analizinde Pilot Kalkınma Ajansı oldu.

https://www.haberler.com/bebka-ekosistem-analizinde-pilot-kalkinma-ajansi-11098548-haberi/

*****

BEBKA'YA ÇOK ÖNEMLİ MİSYON

Ankara'da kalkınma ajanslarına yönelik Toplam Faktör Verimliliği Politika Çerçevesi Geliştirilmesi Destek Projesi kapsamında Ekosistem Analizi Eğitimi vardı. Bu eğitimden sonra BEBKA'ya önemli bir misyon yüklendi. BEBKA, Ekosistem Analizinde Pilot Kalkınma Ajansı oldu.

Öncelikle BEBKA'yı kutluyorum.

Ekosistem analizi uygulamalarının yaygınlaştırılmasına yönelik yapılacak çalışmalar kapsamında, Bursa ili özelinde saha analizleri gerçekleştirilecektir.

Pazartesi günü başlayan çalışma Ege Üniversitesi Yenilikçilik ve Girişimcilik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Serdal Temel ve EBİLTEM-TTO Uzmanı Çetin Akın tarafından yönetiliyor.

Çalışma kapsamında Bursa'nın küçük ölçekli bir Bölgesel İnovasyon Ekosistem Ağı Haritası ve Raporu hazırlanacaktır.

Söz konusu çalışmanın ilk aşamasında 2 Ağustos 2018 tarihinde Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde faaliyet gösteren firmalara yönelik Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP) İnovasyon Karnesi tanıtımı amacıyla bir toplantı yapılacaktır.

Toplantı ardından belirlenecek firmalar da ÜSİMP İnovasyon Karnesi'nin uygulanması hedeflenmektedir.

http://www.bursahakimiyet.com.tr/yazarlar/murat-kuter-28/bebka-ya-cok-onemli-misyon-12869.html[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>