YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    







DOKTORUN KÖŞESİ

SAĞLIKTA KOLBASTI
Yazar: ÖZCAN YILMAZ | Tarih: 30/06/2009 | Saat: 11:40

Birkaç gündür  televizyon kanallarında kolbastı oynayan iki kişinin görüntüleri sık sık yer alıyor. Oyuncular tüm Türkiye’de aranıyor. Daha henüz ihbar eden olmamış. Sanki azılı iki suçlu aranıyor. Doğru, bu kişiler suçlu. Suçları ne derseniz, ameliyathanede karşılıklı Kolbastı oynamak tüm suçları. Aranan iki kişi. Meslekleri nedir derseniz, haber kanalları onların doktor olduklarını duyuruyor. Gerçekten bu kişiler doktor mu? Bence değiller.

Ameliyathanede kolbastı oynadığı görüntülenen iki kişi belli ki kendilerini cep telefonuna kayıt ettirip, televizyon kanallarına göndermişler. Burada çekim yapan bir kişi daha var en azından. Bu kişi yardım ve yataklık yapma açısından suçlu. Aranan sayısı en az üç oldu. Güzel bir klip çekimi yapmışlar. Boş ameliyathanede, görüntüden akşam veya gece saatlerinde çekildiği belli, iki yeşil ameliyathane elbisesi giymiş vatandaşımız kolbastı oynuyor. Önce masada yatan hasta pozisyonundaki şahısa diğeri tarafından şok yapılıyor, canlandırma  sonrası başlıyorlar oynamaya. Klip bence güzel.

İşte dananın kuyruğu bu klip televizyonlarda yayınlanınca kopuyor. Sağlık bakanlığı oyuncuların peşine düşüyor. Oynayanları da anestezi uzmanı olarak belirtiyor. Alınlarında anestezi uzmanı yazıyor ya, o yeşil elbiseleri doktordan başkası sanki giyemez de…. Hastanelerde doktor, sağlık personeli, teknisyen, hasta bakıcılar, temizlik elemanlarının çoğu bu tür giyiniyor. Haberde iki doktor kolbastı oynuyor demek biraz haksızlık değil mi? Kaldı ki, boş ameliyathanede  doktor da olsa sıkılmışlarsa kolbastı oynamalarının ne sakıncası var? Televizyon kanallarının birisinde köçeklerin oynaması, hem de üzerlerinde Türk bayrakları desenli yelekleriyle  sakıncası yok, ama boş gecenin bir saatinde iki kişi kolbastı oynaması  yasak, suç.

Sağlık sektöründe çalışmak pek kolay bir iş değildir. Özveri ister, sabır ister, disiplin ister. Dışarıdan bakanlara kolay gelir. Son yıllarda sağlık çalışanları mesleklerini yaparken artık mutlu değiller. Çalışma koşullarının zorluğu, aşırı hasta yoğunluğu artık bu grubu sıkıntıya sokmaya başladı. Ülkemizde en kolay ve en fazla prim  sağlık üzerinden olmakta. Sağlıkçı dışarıdaki insanlarca  amele olarak görülmekte. Onların dinlenmeye ihtiyaçları olamaz. Oturamaz, yemek arası veremez, arada bir bardak çay içemez. Köylü milletin efendisidir de, sağlıkçı herkesin hizmetkarıdır. Sağlık bakanlığı Kolbastıcıları araya dursun, durmasına da birazcık çalışma koşullarını da düzeltsin. Ameliyathanede  iplik, pamuk vs. yok denmesin. Polikliniklerde günde  bir hekime 80-100 hasta baktırmasın. Bırakın kapalı mekanlarda boşlukta Kolbastı oynayanları. Kontrolü kolaydır bu mekanların. Düşünün ki bu oyun polikliniklere taştı, nasıl baş edeceksiniz oynayanlarla. Bir doktor ve yanı sıra onlarca hasta oynuyorlar  kolbastı. Bu salgın bir başlarsa inanın baş edemezsiniz hastalarla ve hasta yakınlarıyla.

İşte o zaman  KOLBASTI  olur  YANBASTI……

 



[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]




 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>