YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    ADANA’NIN DENİZİ VAR MI?
Yazar: EFSUN ERKEMEN | Tarih: 01/06/2009 | Saat: 11:16

ADANA’NIN DENİZİ VAR MI? Bu başlığı okuyunca hepbir ağızdan “Eveeet var” diyenler Adanalılardır, biraz düşünenlerse diğer şehirlerde yaşayanlardır. Karataş 44 kilometrelik mesafede. Maksimum yarım saatte gittigimiz bir deniz ilçemiz var ama biz tatil planlarımızı yaparken en yakın tercih Alanya’dan başlıyoruz. Sebebi yakınlarda bir tane bile büyük tatil köyünün olmayışı. Beş yıldız herşey dahil, dev tesisler Akdeniz’e binlerce yapılırken Karataş’ın makus talihi neden değişmiyor?

Acaba diyorum, en düz mantıkla büyük markalara deniz kıyısında arsa verilse ve belediyeler tarafından desteklense gelip Karataşımıza bir tatil köyü kurmazlar mı? Şimdi tatil rezervasyonumuzu yaparken Antalya’nın herhangi bir noktasını seçip fiyatlarına bakıp onaylıyoruz. Çünkü tatil köyünde kaldığınızda arkanızda kalan şehir farketmiyor. Tüm ihtiyacınızı burada karşılıyorsunuz. Adana’da iki veya üç büyük tatil köyü olsa Güneydoğu’dan, Doğuakdeniz’den hatta arap ülkelerinden alacağmız turisti düşünüyorum. Karataş’ın nasıl güzelleşeceğini düşünüyorum. Bu dönem Büşüyükşehir Belediye başkanı sayın Aytaç Durak’ın seçim boyunca dilinden dökülen bir vaad dikkatimi çekti. “Adana’da herşeyi yaptık, sıra turizmde”. Bugün atılacak geç kalmış ama sağlam adımlarla 5 yıl sonra Karataş’ı hakettiği güzelliğe yaklaştırabiliriz.

Zor işler zaman alır. Öyleyse zor işlere bir an önce başlamak lazım. Geçen gün Adana’nın cebinden gidiyor. O zaman havaalanı için kavga etmemize de gerek kalmaz. Çünkü havaalanımıza binlerce yerli-yabancı turist iner. Dünya’da kebap Türkiye’de yenir, Türkiye’de ise Adana’da... Bir kez kebabımızı tattırdıktan sonra siz seyreyleyin turları. Mersin’de satılan yazlıklarda kalanların en az yarısı Adanalılardır. Şayet Karataş güzelleşirse bu insanlar neden yarım saat yerine birbuçuk saatlik yolu seçsinler. Mersin’de yazlığa giden insanların da şehirle bir ilgisi olmuyor ki. Yol üzerindeki marketten veya Adana’dan ihtiyaçlarını alıp yazlığa kapanıyor. Öyleyse ne farkedecek nerede olduğunuz. Gelin Karataş’ın kıymetini, bizi ve kenti yönetenlere sık sık hatırlatalım.

Haydi biraz hayal kuralım; MAGİC LİFE KARATAŞ “Arkadaş Gaziantep’ten aradı, Magic Life Karataş’tan yer ayırtmışlar, biz de galiba bu yıl oraya gideriz. Niye 12 saat yol çekeyim. Uçakla gitsen en yakın otel havaalanından bir saat sürüyor.” ALTINKOZA FİNALİ KARATAŞ YELKEN KLÜP’TE YAPILDI Bu yıl Altınkoza Film Festivali tüm konuklarını Karataş’ta ağırladı. Jüri üyeleri ve sanatçılar fırsat buldukça kendilerini Karataş’ın serin sularına attılar. Festivalde büyük bir konser veren Madonna, Karataş sokaklarında halka tatlı yedikten sonra soluğu lokumcuda aldı. NURİ BİLGE CEYLAN KARATAŞ’TA ÇEKTİĞİ FİLMİYLE YİNE CANNES’E ADAY “Yalnız ve güzel ülkem” sözünü kulağımıza yerleştiren ödüllü yönetmen Ceylan “Karataş’ın keşfedilmeye değer daha nice güzellikleri var, bir çoğunu perdeye sığdıramadık, bu filmi Kara ve güzel ilçeme adıyorum” dedi. KARATAŞ ÇARŞISINDA TAKICI KIZLAR Cumartesi Karataş’a gittik, parmakarası terliklerle çarşıyı boydan boya gezdik. Portakallı dondurma yedik, hele o köylü kızların sattığı rengarenk takılar nefisti” TEKTAŞ DELUX OTEL KARATAŞ’TA Adana Valimiz İlhan Atış Adana’yı Tektaş pırlantaya benzetti. Bu benzetmeden yola çıkarak ilk otelimizin adı belli.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (4) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • "NE KÜRT SORUNU YA"
  15/03/2015
  Vatandaşın demokratik her talebine polis şiddetiyle müdahale edilmese sokaklarda olaylar >>

 • "YENİ SULTAN ERDOĞAN'IN ELEŞTİRİYE HİÇ MÜSAMAHASI YOK"
  07 Mart 2015
  Tribüne De Geneve (İsviçre) gazetesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın tavrını haber>>

 • ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI'NIN YÖNETMELİK YAYINLATMA ÇABALARI SONUÇ VERDİ
  28 Şubat 2015. CUMARTESİ
  Elektrik Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan "Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından>>

 • CHP'li eski milletvekili AKP'den aday oldu
  21/02/2015
  Çocuklarına hep korumacı olan, kusurlarını örten, her konuda yardım eden ana babalar>>

 • ERDOĞAN TÜRKİYE'YE DÖNERKEN ABD'NİN HOUSTON KENTİNE NİYE GİTTİ????
  15/02/2015
  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Meksika ziyaretinden sonra ABD'nin Houston kentinde>>

 • CEMAAT OKULLARI MAARİFE DEVREDİLECEK
  04 Şubat 2015 Çarşamba
  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yurtdışındaki cemaat okullarına ilişkin "Bakanlar>>

 • GECE YARISI OPERASYONU... YENİ YÖNETİM KURULUNDAN AÇIKLAMA
  04 Şubat 2015 Çarşamba
  TMSF, dün gece Bank Asya'ya el koydu...  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu,>>

 • TARIM REFORMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YERİN ÜSTÜNÜ BIRAKTI, YERİN ALTINDA MADEN İŞLETECEK!
  31 Ocak 2015
  YORUM Tarım Reformu Genel Müdürlüğü bir tür taş ocağı işleterek yıllık ortalama 250>>

 • 'REKLAM ARASI'NA SUÇ DUYURUSU
  19 Ocak 2014
  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Cumhuriyet için "reklam arası" benzetmesi>>

Devam >>