YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    ADANA’NIN DENİZİ VAR MI?
Yazar: EFSUN ERKEMEN | Tarih: 01/06/2009 | Saat: 11:16

ADANA’NIN DENİZİ VAR MI? Bu başlığı okuyunca hepbir ağızdan “Eveeet var” diyenler Adanalılardır, biraz düşünenlerse diğer şehirlerde yaşayanlardır. Karataş 44 kilometrelik mesafede. Maksimum yarım saatte gittigimiz bir deniz ilçemiz var ama biz tatil planlarımızı yaparken en yakın tercih Alanya’dan başlıyoruz. Sebebi yakınlarda bir tane bile büyük tatil köyünün olmayışı. Beş yıldız herşey dahil, dev tesisler Akdeniz’e binlerce yapılırken Karataş’ın makus talihi neden değişmiyor?

Acaba diyorum, en düz mantıkla büyük markalara deniz kıyısında arsa verilse ve belediyeler tarafından desteklense gelip Karataşımıza bir tatil köyü kurmazlar mı? Şimdi tatil rezervasyonumuzu yaparken Antalya’nın herhangi bir noktasını seçip fiyatlarına bakıp onaylıyoruz. Çünkü tatil köyünde kaldığınızda arkanızda kalan şehir farketmiyor. Tüm ihtiyacınızı burada karşılıyorsunuz. Adana’da iki veya üç büyük tatil köyü olsa Güneydoğu’dan, Doğuakdeniz’den hatta arap ülkelerinden alacağmız turisti düşünüyorum. Karataş’ın nasıl güzelleşeceğini düşünüyorum. Bu dönem Büşüyükşehir Belediye başkanı sayın Aytaç Durak’ın seçim boyunca dilinden dökülen bir vaad dikkatimi çekti. “Adana’da herşeyi yaptık, sıra turizmde”. Bugün atılacak geç kalmış ama sağlam adımlarla 5 yıl sonra Karataş’ı hakettiği güzelliğe yaklaştırabiliriz.

Zor işler zaman alır. Öyleyse zor işlere bir an önce başlamak lazım. Geçen gün Adana’nın cebinden gidiyor. O zaman havaalanı için kavga etmemize de gerek kalmaz. Çünkü havaalanımıza binlerce yerli-yabancı turist iner. Dünya’da kebap Türkiye’de yenir, Türkiye’de ise Adana’da... Bir kez kebabımızı tattırdıktan sonra siz seyreyleyin turları. Mersin’de satılan yazlıklarda kalanların en az yarısı Adanalılardır. Şayet Karataş güzelleşirse bu insanlar neden yarım saat yerine birbuçuk saatlik yolu seçsinler. Mersin’de yazlığa giden insanların da şehirle bir ilgisi olmuyor ki. Yol üzerindeki marketten veya Adana’dan ihtiyaçlarını alıp yazlığa kapanıyor. Öyleyse ne farkedecek nerede olduğunuz. Gelin Karataş’ın kıymetini, bizi ve kenti yönetenlere sık sık hatırlatalım.

Haydi biraz hayal kuralım; MAGİC LİFE KARATAŞ “Arkadaş Gaziantep’ten aradı, Magic Life Karataş’tan yer ayırtmışlar, biz de galiba bu yıl oraya gideriz. Niye 12 saat yol çekeyim. Uçakla gitsen en yakın otel havaalanından bir saat sürüyor.” ALTINKOZA FİNALİ KARATAŞ YELKEN KLÜP’TE YAPILDI Bu yıl Altınkoza Film Festivali tüm konuklarını Karataş’ta ağırladı. Jüri üyeleri ve sanatçılar fırsat buldukça kendilerini Karataş’ın serin sularına attılar. Festivalde büyük bir konser veren Madonna, Karataş sokaklarında halka tatlı yedikten sonra soluğu lokumcuda aldı. NURİ BİLGE CEYLAN KARATAŞ’TA ÇEKTİĞİ FİLMİYLE YİNE CANNES’E ADAY “Yalnız ve güzel ülkem” sözünü kulağımıza yerleştiren ödüllü yönetmen Ceylan “Karataş’ın keşfedilmeye değer daha nice güzellikleri var, bir çoğunu perdeye sığdıramadık, bu filmi Kara ve güzel ilçeme adıyorum” dedi. KARATAŞ ÇARŞISINDA TAKICI KIZLAR Cumartesi Karataş’a gittik, parmakarası terliklerle çarşıyı boydan boya gezdik. Portakallı dondurma yedik, hele o köylü kızların sattığı rengarenk takılar nefisti” TEKTAŞ DELUX OTEL KARATAŞ’TA Adana Valimiz İlhan Atış Adana’yı Tektaş pırlantaya benzetti. Bu benzetmeden yola çıkarak ilk otelimizin adı belli.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (4) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • AK SARAY HAKKINDA İNGİLİZ YAYIN KURULUŞU BBC'NİN YORUMU...
  29/08/2015
  BBC'DEN AK SARAY VİDEOSU İngiliz yayın kuruluşu BBC, maliyeti ve büyüklüğü nedeniyle>>

 • AKP MECLİS ÜYESİNDEN "TUZU KURU" OLANLARA DERS...
  27/08/2015
  AKP'li üyeden Yarbay Alkan'a destek: Oğluna çürük raporu alıp tuzu kuru olanlar... >>

 • HÜKÜMET "ŞEHİTLİK" İÇİN KOLLARI SIVADI - ZAYTUNG BİLDİRİYOR...
  20/08/2015
  Bakan ve Milletvekillerinden Gelen Yoğun Talep Üzerine Diyanet Harekete Geçti:>>

 • BUNLARI DA MİLLETİN VEKİLİ DİYE ORTAYA ÇIKARIYORLAR...
  17/08/2015
  Siyasetin geldiği noktaya yazıklar olsun... MHP - AKP - Saray üçgeninde 'it dalaşı' >>

 • AKP TEK BAŞINA İKTİDAR OLAMAZSA...
  15/08/2015
  ZAYTUNG HABERDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA... AK Parti'nin Tek Başına İktidar Olamaması Halinde>>

 • SÜMEYYE ERDOĞAN'A SUİKAST KONUŞMALARI SAHTE ÇIKTI...
  08/08/2015
  GAZETECİ Emre Uslu ile CHP milletvekilleri Umut Oran ve Akif Hamzaçebi arasında >>

 • ALLAH BEREKETİNİ ARTIRSIN...
  27/07/2015
  Cumhuriyet Gazetesinde Gül'düren satış başlığı ile verilen haber... Suudi>>

 • DÜNYAYI GEZEN HOLLANDALI ÇİFT TÜRKİYE'DE...
  12/07/2015
  Günlük haberleri mizahi bir yaklaşımla gözümüze sokan ZAYTUNG haber sitesi Türkiye'den>>

 • TRT Erdoğan'a dizi yapıyor...
  02/07/2015
  GÖZÜMÜZ AYDIN. ÇOK ŞÜKÜR BUNU DA GÖRDÜK YA! BAKALIM SIRADA BAŞKA NELER VAR...>>

Devam >>