YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    AĞUSTOS AYI ZAFERLER VE ORTAK AKIL
Yazar: CEMAL ÇALIŞKAN | Tarih: 27/08/2015 | Saat: 00:36

                 AĞUSTOS AYI ZAFERLER ve ORTAK AKIL

           (Ortak akıl, yerine göre şeytandan da faydalanmaktır).

Malazgirt ve Büyük Taarruz zaferlerini kazananlar başta devlet aklını ve ortak aklı esas aldılar. Sonuçta da zaferi kazandılar.  Enver Paşa ortak aklı ve devlet aklını dışlayarak kararlar aldı. Sonuçta devlet ve kendisi için felaket oldu. Ülkemiz geçmiş tarihinde yaşamadığı kadar kuraklık ve derinlikte dehşetli bir dönem yaşıyor. İlim ve ortak akıl devreden çıkarılmış, devlet aklı korkutulup susturulmuş, tek adam aklına ülke takılıp sürüklenir olmuştur.

Nas ve Felek sürelerinde sözü edilen “insan ve cin şeytanları ülkeyi tuzağa düşürmek için başta inançları ve geçmişte yapılan hataları istismar edip üzerlerine kurgular yaparak” ülkenin her köşe başında çığırtkanlık yapmışlar, halkı uyutmuşlardır.  Hırsızlık ve uğursuzluklarını gizlemek için millete bazı dünyalıklar dağıtarak kötü zihniyetlerini milletten gizlemişlerdir.

Mızrak çuvala sığmaz misali, yapılanları gizlemek imkânı kalmayınca büyütüp besledikleri hainlerle yeniden savaş yolunu tutmuşlardır.  Daha önceleri de söylediğim gibi, bu örgüt ve sempatizanlarını besleyenlerin ümitleri kırılmadan bu savaş bitirilmemelidir. Kıyamete kadar sürüp gitse bile! Kısa süreli yapılanlar Milletimiz için de doğuda yaşayan kardeşlerimiz için de hep birlikte zarar gördük. Öncelikle doğudaki devletine bağlı olan insanlarla işbirliğini sıklaştırmalıyız.  Devlete bağlı olanları hainlerden ayırt etmeliyiz. Değilse bu çatışmayı bitiremeyiz.

Halkın güvenliği için PKK’lıları şehirlerin içinden def edilmeliyiz. PKK’lılara Sempati besleyenleri kontrol altına almalıyız. 13 yıldır zaman uygun olduğu halde yeterince yararlanılmamış, bu vakitler boşa harcanmıştır. İran zor durumdayken yeterince işbirliğine zorlayıp istifade edilememiştir. Bu baş belası örgüt bitirilmesi gerekirken daha da büyütülmüştür.

 Ağustos ayı Türk tarihi için zaferle dolu bir aydır. Dileğim PKK ile bu mücadelede de milletimizin başarı kazanmasıdır.  Böylece  bu baş belası örgütten kurtulmuş oluruz.

Bu yıl, 1071 Malazgirt zaferinin 944. Yılını   26-30 Ağustos Büyük Taarruz zaferinin ise, 93.Yılını kutlamaktayız. Bu ayda Çaldıran, Mohaç, Sakarya ve Kıbrıs’ın fethi gibi zaferler Türk tarihine altın harflerle yazılmıştır. Malazgirt ve Büyük taarruz zaferlerine kısaca değinmek istiyoruz. Tarihi iyi okuma adına günümüz siyasetine de yukarda atıflar yaptık. Bu iki zaferi ele alacak olursak ortak aklın ve devlet aklının aldığı karar sonucu zaferlerin kazanıldığı görülür.

Alpaslan savaşa başlamadan önce, önde gelen  Müslüman önderin görüş ve düşüncelerini almış, Müslümanların kutsal günü olan Cuma namazı sonrası savaşın yapılmasına karar vermiştir. Bütün Cuma hutbelerinde ve  dualarda bu savaşın zaferi için dua edilmiştir.

 Malazgirt savaşı, görünürde Bir Türk ve Bizans savaşı olsa da, Müslümanlar nazarında bir Hak ve Batıl savaşı olarak kabul edilmiştir. Hakkı temsil eden Müslüman Türklerin zafer kazanması için gönül birliği edilmiş, zaferi kazanması için dualar edilmiştir.. Bu zaferle Türkler yeni bir vatan kazanmış, bu topraklarda yaşayan Müslümanlar da, rahat bir dini yaşam elde etmişlerdir.

Büyük Taarruz zaferiyle, vatanımızı işgal eden emperyalist devletler ülkemizden geldikleri gibi gitmişlerdir. Atatürk İstanbul’da Düşman gemilerini görünce yanındaki arkadaşına ” Geldikleri gibi gidecekler” demişti. Nitekim sonunda öyle oldu.

Büyük taarruza başlamadan önce,  ortak akıl ve devlet aklıyla çalışma yapılmıştır. Başta Atatürk, Fevzi Paşa, İsmet İnönü ve birçok kurmayın aklı, göz nuru, bilgisi ve tecrübesi zaferin kazanılmasında büyük katkı sağlamıştır.

 Malazgirt’te yeni bir vatan kazanmış olduk, Büyük taarruz da ise, bin yıldır hür olarak yaşadığımız vatanımızda “Tutsak olmak kurtulduk” Her iki zaferde de İslam âleminin ve birçok Müslüman duaları ve gönülleriyle Anadolu insanıyla  beraber olmuşlardır. AKP’nin başarılı dönemlerinde bu ortak akla prensiplerine uyuldu. Böylece ülkemizde güzel başarılara ve barışa mühürler basıldı, tarih yazdılar. Ortak akıl, yerine göre şeytandan da faydalanmaktır. Mevlana şeytanı överken” sözünden dönmeyen tek varlık olduğunu” söyler. Keşke AKP’lilikler ortak akla uymaktan vaz geçmeselerdi.

Bugün ülke içte ve dışta kaldığı tehlike ve çıkmazla karşı karşıya kalmazdı. Halkımız bu yapılanları görüyor. AKP’nin ortak aklı terk edip tek adam aklıyla yetinip ülkeyi çıkmaza sokmuşlardır. Böylece ekonomik gelişme ve ülkedeki barış sona ermiş, savaş dönemi başlamıştır.

Türkiye’de ne dindarlar, ne liberaller, ne solculara, ne de sağcılar Devleti yönetecek kadar yeterli uzmanlara sahip değillerdir. Bütününden meydana gelen ekip ancak devleti yönetebilir.  İşte AKP’liler bunu terk etti. Her yeri kendinden olanlarla doldular. İşte ülkenin geldiği son durum ortadadır.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>