YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    F Tipi Hareket
Yazar: METİN ATAMER | Tarih: 17/04/2009 | Saat: 22:30

Nedendir bilmem bazen içimi bir karanlık kaplar, hiç bir iş yapmak istemem, yemek bile yemek bana zulum gelir. Çocukluğumdada böyle günler olurdu ve ben yatağımdan çıkmak istemezdim.  Yatılı okulda, bilhassa imtehan günlerini pek sevmezdim. Ya revire gider, vücut derecesi ile oynar revire yatardım, ya da ders öğretmeninden hasta olduğumu belirtir izin isterdim. Yataktan kalkmadığım günler, yatakhaneye gelen hocam kalkmadığımı gördüğünde yatağımı alt üst eder, beni yere atardı. Bu günde o günlerden kalan öyle bir gün.   

Pencereden dışarı baktığımda Ankara’nın havasının soğumuş olduğunu, gök yüzünün  koyu gri bulutları konuk etmekte olduğunu izlemekteyiz. Yağmur neredeyse yağacak ama bu bulutların Ankara’yı pek terketmiyeceğini düşünmekteyim. Günlerdir bu iklimi yaşamak, insana pek olumlu güç vermemektedir. Ne zaman sabah pencereye yönelsem yine bu günde aynı  demekteyim.

Gazeteleri bile elime almak istememekteyim. Tek bir olumlu haberin yer almadığı bir gazeteden siz nasıl zevk alırsınız bilmem ama, topluma tek bir haberin olumlu olarak aktarılmaması, toplumda telafisinin zor olacağı derin yaralar açaçağına inanmaktayım. İşsizlik ve ekonominin çöküşünü gizlemek için sanal bir gündemle insanların dikkatlerinin bir başka yöne çekilmesine ruh halimiz daha ne kadar direnir bilemiyorum. Buna rağmen  ülkenin vatanseverlerinin kenetlendiğini görmek beni çok sevindirmekte.

Büyük Önder Atatürk’ün çağdaş hedef olarak verdiği muassır medeniyetlerin seviyesine çıkma hayallerimizi, zaman zaman yıkmaya çalışanlar olduğunu düşünmekteyim. Çağdaş yaşamı Türkiye’de, bu günü yaşıyan annelerin yetiştireceği yeni nesil çocukların varlığı ile yaratılacağına inancım tamdır. Bu nedenle anne olacak kızlarımız, çağdaş yaşam için en önemli bir kilometre taşıdır. Onlara çok işler düşmektedir. Bu kızlarımızın çağdaş yaşamı sindirmesinde önemli rol oynayan her birey, ve kurum veya kuruluşu yürekten kutlamaktayım.  Bu kuruluşlara maddi manevi desteğimizi eksik etmememiz gerekir.  

Yaşadığım bunca senelerin içinde her on senede bir bazı olayların cereyan ettiğini, ülkemin her on senede bir, mehter takımı gibi iki öne bir geriye gittiğimizi düşünmekteyim.  Hukukun üstünlüğünü kabul etmemiz gerekir, eğer ülkemde delilleri olan bir cinayetin failini bunca haftadır bulunamıyorsa, trafik kazası ile Türkiye’ nin güzide bir sanatcısının ölümüne sebep olan kişilerin cezasız dolaşmasına ses çıkarmıyan bir idare ne kadar hukukun üstünlüğünü sağlar düşünmekteyim. Almanya’da mahkum olan Türkiye uzantılı bir kurumun suç dosyasının hala tercüme için beklemekte olduğu, kamu oyu üzerinde nasıl bir tepki yaratır, hatırladıkca bazı konulara olan inancımda zayıflama meydana gelmekte.   

Bütün bu F tipi hareketleri  görmekle beraber ”üzerinde yorum yapmayın, aldırmayın, başka işlerle meşgul olun“ diye topluma telkinde bulunmak topluma “tepkisiz yaşayın” demek anlamına gelmektedir. Doğadaki otlar bile etraftan esen rüzgardan etkilenip sağa sola eğildiğini sizde benim gibi görmişsünüzdür diye bir bir sözüm geldi söyledim hem nalına hem mıhına.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>