YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    DOKTORUN KÖŞESİ

1650 de 1 ..................
Yazar: ÖZCAN YILMAZ | Tarih: 01/06/2012 | Saat: 23:55

Yaklaşık iki ay önce Adana Tabip odası seçimleri yapıldı. Yaklaşık 3300 hekimin seçime katılma hakkı olduğu seçim kuruluna bildirildi. Seçimlere de 1500 kişi katıldı. İki grupla girilen seçimde, 48 aday ve bir bağımsız olmak üzere 49 kişinin adı listelerde yer aldı. Yani burada adları yazılı olanlar Adana sağlığını yönetmeye talip oldular. Bunların da 24 kişisi yönetim, delege, onur kurulu, denetim kurullarına seçildiler.

Buraya kadar her şey güzel. Demokratik seçme ve seçilme hakları kullanıldı. Seçim sonrasında Türkiye hekim cinayeti ile sarsıldı. Bugüne dek hekimlerde pek  görülmeyen kalabalıkta olay protesto edildi. Yürüyüşler yapıldı. Sağlığı yönetenler de azıcık ta olsa olaya sözde tepki gösterdiler. Ama hukuksal çözüm önerilerine kulaklarını tıkadılar. Şiddetin bundan daha kötüsünü beklemek olmazdı. Çözüm için birtakım öneriler gelmeye başladı. Bazılarını anlamakta insan zorlandı. Kaçış yolu önerisi……. Şiddetten kaçmak için arka kapı alternatifi sunuldu, sağlığı yönetenlerden.

Bu arada Türk Tabipler odası yönetimi sağlık bakanının kendilerini kabul etmesinden  çok mutlu oldular. Ne de olsa kabul görmek güzeldi. Tabip odaları  kendine göre, her hafta bir hastane önünde  her Salı saat 12.45 de oturma eylemi yapma kararı aldı. Nereye oturacak? Taşa, merdivene…… 5- 10 dakika. Rutine bindirildi. Bence olay bu şekil eylemle biraz sulandı.

Seçim sonrası oda,Tabip odası komisyonların tespiti için start verdi. Komisyonlarda görev almak isteyenlere kısa mesajlarla çağrıda bulundu. Bu mesajlar tüm hekimlere çekildi. İlk çağrı pratisyen hekimlik ve hekime şiddet komisyonunda görev alacaklar için yapıldı. 3300 kişiye mesaj…… Toplantı 22 Mayıs saat 18.oo, katılımınızı bekleriz…..

O gün saat 18.30 da küçük kızımın yüzme antremanı olduğundan, havuza erken gidip, oradan komisyon toplantısına katılma planını yaptım. Saat 18.20 de Tabip odasına ulaştım. Toplantı salonunda yer bulamayacağımı düşündüm kendi,kendime…. Hekimler artık sözlü saldırı değil fiili saldırı içinde, hatta öldürülüyor, hekimler toplantı salonunu tıka basa doldurur, olmazsa ayakta izlerim diyerek içeri girdim. Sekretere sordum toplantının hangi salonda olduğunu. Salona girdim, içeride kimsecikler yok. Gelen yok. İlk gelen benim. Diğer odada iki yönetim kurulu üyesi bir de sekreter. Balkona oturdum. Çay ikramı sırası bir hekim arkadaş daha geldi. O da sordu. Toplantı nerede diye…… Ben de toplantı burada balkonda, sen ve ben başka kimse yok diyerek cevap verdiğimde  karşı cevabı alamadım.

Burada artık söylenecek bir sözün kalmadığını anladım. 3300 odaya kayıtlı üye…. Oluşturulacak Hekime Şiddet komisyonu toplantısına gelen  2  kişi……  YANİ  1650  DE  1…… Ben konuşulacak ve yazılacak fazla bir şey olmadığını düşünüyorum.

Acaba yapılanlar  az mı geliyor……….

DURMAK  YOK, ŞİDDETE  DEVAM………………..[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>