YAZI GÖNDERMEK İÇİN ANA SAYFADA "YAZI GÖNDER" BUTONUNU TIKLAMANANIZ YETERLİDİR...    Annemin yuvasına hırsız girdi
Yazar: EFSUN ERKEMEN | Tarih: 14/01/2012 | Saat: 09:29

Bana yeni bir ev hediye bile edilse taşınma engelim var. Çünkü evimin etrafına kardeşlerim ve anneme de ev alıp oturtuyoruz. Aynı sokakta dört eviz. Sürekli bir sirkülasyon, yemek tabakları, kıyafetler, tencereler, penseler, merdivenler, çocuklar, bir evden ötekine devrolur. Benim ev en sakinidir, arada arkadaşlarımı çağırıp yemek partisi vermem dışında genellikle sessiz sedasız geçer akşamlarımız. Annemin evi ise tam bir yuva.

Bahçeli bir sitede aylarca arayıp bulduğum bu ev tam bir anneanne evi. Yüksek zemin giriş kat, balkonu site bahçesine bakıyor. Biz dört kardeşiz, Nilay’ın bir ay önce dünyaya getirdiği ikizlerle birlikte annemin toplam 7 torunu oldu. Altısı hergün o evde. Bir de anneme yoldaş olsunlar diye yanımıza aldığımız teyzemler var. Teyzem de 3 çocuğuyla annemde kalıyor. Sebebini merak ederseniz birgün yazarım. Teyzem okuma yazma bilmiyor ama çocuklar cin gibi ve büyüdüler. Onlardan izin alarak hikayelerini anlatmak isterim.

Evi satın alırken “annem dul bir kadın, hepimiz evliyiz ve evlerimiz bu sokakta” diye aldık. Evet hesap edebildiniz mi? Şu anda evde tüm çocuklar okuldan geldiğinde 0-17 yaş arası en az 9 çocuk oluyor, bizler de çıkışta yemeğe gitmişsek ortalama 18 kişi oluyoruz. Bu sıradan bir günün kadrosu. Bu yüzden evin her alanı çocuklar için organize edilmiş durumda. Evde bir baskın olsa 1 masaüstü, 2 laptop olmak üzere 3 bilgisayar ve birkaç tv, birkaç buzdolabı, iki çamaşır makinası, sınırsız sayıda oyuncak, biberon, bez, kutularca süt, mama ve eylemlerde kullanılmak üzere istiflenmiş oyun hamuru ele geçirilir.

Kalabalık olmasın diye bizim gibi kafa dinleyiciler, akşam çocuğunu ve kaplara hazırlanmış yemeğini alıp eve gidiyor. Pelin gibi arkadaşlarım da işi çıkınca çocukları annene bırakabilirmiyim? diye sorunca annemin cevabı aynı : Sormasına gerek yok kızım, bıraksın, anlaşılmaz zaten. Bu hafta benim evde tadilat var diye, annemle kardeşim çocukların birkaçını toplayıp bana taşındılar ve dün sabah annem koşarak yuvasına gitti. Eve hırsız girmiş, 2 laptop ve Nilay’ın çantasını alıp kaçmış. Çantayı arkadaki siteye atıp kaçmışlar ama laptoplar ağır oldu.

Çocuklara bu hafta ödev yaptırılırken ve bilgisayara gönderip baştan savılırken zorlanılacak. Evdekilere kızamadık, böyle bir eve giren çıkan belli olabilir mi? Evde güvenlik de üst düzey aslında, her taraf demirli ve site bahçesinde kamera var. Hırsız bu ya, açık gördüğü tek demirsiz cam olan ve bahçede oynayan çocuklara gıda takviyesinde kullanılan mutfak camından girmiş. Sağlık olsun, hepinizin evi kalabalık olsun.[ Yorum Ekle ]    [ Yorumları Oku (0) ]    [ Yazıyı Öner ]    [ ^ Başa Dön ]    [ Yazdır ]
 • What GM's layoffs reveal about the digitalization of the auto industry
  16/12/2018
  ABD'de otomotiv endüstrisinde yaşanan işten çıkarmalar meslek insanlarından beklenen>>

 • HADİ LAN! SANA MI SORUCAM...
  30/09/2017
  Sağlık Bakanı açık oy kullandı Uyarılara sert tepki gösterdi KÜFÜR ETTİ...Anayasa >>

 • BUNU KİM KONUŞTURUYOR?
  17/07/2017
  SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞU AÇIKÇA BİLİNEN, GAZETE HABERİNDE DAHİ ÖYLE BİLDİRİLEN BUNA KİM,>>

 • CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA 'LAİKLİK BİLDİRİSİ' DAĞITTIĞI GEREKÇESİYLE FEZLEKE
  05/07/2017
  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı hakkında, geçen yıl dağıttığı "Laikliği Kazanacağız">>

 • YALLAH ARABİSTAN'A
  01/07/2017
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/ulkedeki-adaletsizligin-nedenini-acikliyor>>

 • AKP Yöneticisinden Kılıçdaroğlu'na Tekbirli Ölüm Tehdidi
  22.06.2017
  İzmir Karabağlar Belediyesi AKP'li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak,>>

 • UYUŞTURUCU SATICISI DİYE HEMEN DAMGALADILAR...
  23/06/2017
  Uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 'Enayi' dövmeli adam konuştu. >>

 • ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHRİN SOKAKLARINDAKİ AKSİYONU EKRANLARA TAŞIYOR: ''MOBESE 01'' YAKINDA NETFLİX'DE...
  19/06/2017
  Aksiyon ve macera dolu sokaklarıyla ünlü Adana'da Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeye>>

 • DİYANETTEN "Haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac geçerli midir" SORUSUNA ŞAŞIRTAN CEVAP
  02 Haziran 2017 Cuma
  Aşağıda ayrıntılarını okuyacağınız haber benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Diyanet>>

Devam >>